Infostart.hu
eur:
363.28
usd:
307.9
bux:
0
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Floridát már elhagyta és gyengült Irma

Floridában lassan visszatérnek az emberek otthonaikba, Georgiában és Dél-Karolinában tombol a trópusi viharrá gyengült Irma.

Hétfőn este Floridát már elhagyta, és Georgia, valamint Dél-Karolina part menti vidékeit pusztította az Irma vihar. Ezekben az államokban - továbbá Észak-Karolinában és Tennesseeben is - rendkívüli állapotot hirdettek ki.

A széles viharzóna ugyan nagyon lassan észak felé halad, de az esőzések és az áradások nem szűntek meg Floridában. A déli Keys-szigetcsoportnál és az észak-floridai Jacksonville városban olyan nagy az áradás, hogy Rick Scott kormányzó figyelmeztette honfitársait: egyelőre ne menjenek ki a víz borította utcákra. A kormányzó helikopterrel ellátogatott a Keys-szigetekre, és a látottakról döbbenten nyilatkozott.

"A szívem szakad meg a pusztítás láttán, csak remélni merem, hogy az ott maradottak életben vannak" - mondta a kormányzó. Az alapvető infrastruktúra csaknem mindegyik szigeten megsemmisült, két kis sziget teljesen lakhatatlanná vált, és mintegy tízezer embert, aki a hurrikán elől nem menekült el, a vihar utáni áldatlan és veszélyes állapotok miatt okvetlenül ki kell telepíteni. Egyelőre őket kutatják fel. A szigetcsoportot teljesen lezárták, nemcsak a látogatók, a lakosok sem mehetnek be. Igaz, nem is nagyon lehet hogyan és mivel, ugyanis a bevezető országút mélyen a víz alá került.

Floridában a vihar tíz halálos áldozatot követelt.

A floridai repülőtereket egyelőre nem nyitják meg, és a szakemberek arra is felhívták az áram nélkül maradt több mint hatmillió floridai figyelmét, hogy előfordulhat, hosszú hetekig nem tudják rendbe hozni az áramszolgáltatást. Áram híján Florida hétfőn este is teljes sötétségbe burkolódzott.

Dél-Karolinában a vihar hétfő estig nem követelt halálos áldozatot. Henry McMaster kormányzó arra kérte az embereket, hogy délutántól már ne menjenek ki az utcára. A vihar teljes erejével ugyanis hétfőn, a késő délutáni órákban sújtott le az államra, útját tőből kicsavart fák, összedőlt házak, áradás kísérték. Az államban mintegy 170 utat lezártak, a part menti területeken estétől kijárási tilalmat rendeltek el. Szerte Dél-Karolinában 250-300 ezren maradtak áram nélkül.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter első interjúi a közmédiában: kiterjesztjük a rezsicsökkentést, diverzifikáljuk az energiabeszerzést – frissülő cikk

Magyar Péter első interjúi a közmédiában: kiterjesztjük a rezsicsökkentést, diverzifikáljuk az energiabeszerzést – frissülő cikk

Szerda délelőtt 10 órára hívta az országgyűlési választáson nyertes pártok vezetőit egyeztetésre Sulyok Tamás köztársasági elnök, ez előtt adott interjút Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Kossuth rádiónak, aki ezután az M1 tévécsatornában nyilatkozik. Frissülő cikk, tartson velünk!

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Folyamatosan bombáz az izraeli légierő, Trump szerint lassan vége a háborúnak - Híreink a közel-keleti konfliktusról szerdán

Folyamatosan bombáz az izraeli légierő, Trump szerint lassan vége a háborúnak - Híreink a közel-keleti konfliktusról szerdán

Tegnap tárgyalt a két ország közti konfliktus rendezéséről Libanon és Izrael: lényegében közös nevezőre jutottak a Hezbollah eltávolításával kapcsolatosan, de tűzszünet nincs. Az izraeli légierő Dél-Libanont intenzíven bombázza. Az Irán körüli amerikai blokád elvileg betonstabil: a CENTCOM bejelentése szerint hat hajót fordítottak vissza. Donald Trump amerikai elnök közben rendkívül optimistán nyilatkozik az Iránnal való konfliktusról: újabb tárgyalások lesznek, elmondása szerint lényegében vége hamarosan a háborúnak. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború, konfliktus, békülés eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×