eur:
413.98
usd:
396.85
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó

Faképnél hagyták Obamát!

Kivonul az egyik nagy amerikai egészségbiztosító Obama biztosítási rendszeréből.

Az egyik legnagyobb amerikai egészségbiztosítási társaság, az Aetna kivonul Barack Obama elnök egészségbiztosítási rendszeréből.

Az Aetna kedden jelentette be döntését, s ezzel - az öt nagy egészségbiztosító társaság közül utolsóként - kivonul az Obama által elnöki rendelettel megvalósított egészségbiztosítási rendszerből, igaz, az általa "lefedett" tizenöt szövetségi államból négyben továbbra is részt vesz az Obamacare programban.

Az amerikai elnök Obamacare néven ismertté vált törvényerejű rendeletének célja, hogy minden amerikainak kötelezően legyen egészségbiztosítása: az idén februárig, jóval kevesebben ugyan a vártnál, de 13 millió olyan amerikai csatlakozott a rendszerhez, akiknek korában nem volt egészségbiztosítása.

Az Egyesült Államokban vagy a munkahely gondoskodik a munkaszerződésben rögzítve az egészségbiztosításról, vagy mindenkinek magának kell megkötnie. Az Obamacare bevezetése óta ez kötelező, aki nem köt biztosítást, azt pénzbüntetéssel sújtják. Akinek igazoltan alacsony a jövedelme, annak is be kell lépnie az Obamacare rendszerbe, biztosítást kell kötnie valamelyik magánbiztosítóval, és a fizetendő járulékok egy részét az állam a költségvetésből finanszírozza.

A legnagyobb magánbiztosítók azonban egymás után mondják fel részvételüket az Obamacare-ben, arra hivatkozva, hogy képtelenek profittal működtetni a prémiumszolgáltatásokkal bővített, bonyolultnak mondott rendszert. Az Aetna hétfőn jelezte, hogy második negyedévi mérlege készítésekor kiderült, adózás előtti vesztesége 200 millió dollárra rúg.

Az Aetna mindazonáltal négy szövetségi államban - Virginiában, Nebraskában, Iowában és Delaware-ben - bennmarad a rendszerben, bár ezekben az államokban is kevesebb helyen kínál majd egészségbiztosítást.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×