eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma

Moszkva tárgyalna az olajtermelés befagyasztásáról

Oroszország továbbra is támogatja azt a tervet, hogy újrakezdődjenek a tárgyalások az olajtermelés befagyasztásáról az energiahordozó árának a stabilizálása érdekében - közölte az orosz energiaügyi miniszter.

Alekszandr Novak az Asharq Al-Awsat című szaúdi lapnak adott interjúban hangsúlyozta, hogy belátható időn belül biztosan nem közelíti meg a kőolaj ára a hordónkénti 100 dollárt. Az orosz energiaügyi miniszter meglátása szerint az olajpiacokon 2017 előtt nem alakul ki egyensúly a kereslet-kínálat területén.

Hétfőn, röviddel 10 óra előtt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 53 cent emelkedéssel 47,50 dolláron állt. A Brent ára az év elején 37,6 dollár volt.

Áprilisban már sikerült egy asztalhoz ültetni számos OPEC és szervezeten kívüli olajtermelőt, hogy megpróbáljanak megegyezni az olajtermelés befagyasztásáról, de a várt eredmény elmaradt.

Az úgynevezett dohai fórumon 18 ország, köztük számos OPEC-tagállam és szervezeten kívüli ország vett részt. Eredetileg azt tervezték, hogy januári szinten történjen a befagyasztás.

Szaúd-Arábia azonban azt akarta elérni, hogy a megállapodáshoz Irán, a társég egyik nagy olajtermelője is csatlakozzon, amely jelen sem volt a megbeszélésen. Teherán azért maradt távol, mert szerinte igazságtalan, hogy az Irán elleni nemzetközi szankciók évei alatt mások figyelmen kívül hagyták a piaci realitásokat, és folyamatosan növelték az olajtermelést. Most pedig, hogy januártól feloldották a Teheránnal szembeni szankciókat, épp a túltermelők akarják rákényszeríteni Iránt arra, hogy a januári, a szankciók feloldása előtti alacsony termelési szinten rögzítse olajtermelését.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×