Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus

Ismét megjelent Fidel Castro

Ismét megjelent a nyilvánosság előtt csütörtökön Fidel Castro korábbi kubai elnök, aki visszavonulása óta alig mutatkozik.

A szigetország 89 éves egykori vezetője egy iskolába látogatott el, hogy részt vegyen a sógornője születésnapja alkalmából rendezett megemlékezésen. Vilma Espín együtt harcolt Castróval hatvan évvel ezelőtt a Batista-rendszert megdöntő kubai forradalomban. Később az egyik legnagyobb hatalommal bíró nő lett Kubában. 2007-ben, 77 évesen halt meg.

A kubai állami televízió képein Fidel Castro az Espínről elnevezett iskolában egy asztalnál ül, diákokkal és tanárokkal beszélget. Az egykori elnök rendszeresen fogad otthonában külföldi politikusokat, és gyakran jelennek meg cikkei is lapokban, de ritkán mutatkozik nyilvánosan.

Castro, aki augusztusban lesz 90 éves, 2008-ban adta át az ország vezetését öccsének, a most 84 éves Raúlnak, Vilma Espín özvegyének.

Címlapról ajánljuk
2026-ra teljesen automatizálják a gyorshajtások bírságolását Szlovákiában

2026-ra teljesen automatizálják a gyorshajtások bírságolását Szlovákiában

Szlovákiában nagyszabású közlekedésbiztonsági fejlesztés indul: a tervek szerint az 213 fix telepítésű radar, 48 közlekedési kamera, valamint 18 szakaszsebesség-mérő rendszer jelenik meg az ország útjain, a bírságok pedig automatikusan érkeznek majd. A városok és községek saját radarokat és kamerákat használhatnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Súlyos csapást szenvedett el az éjjel Ukrajna, 77 ukrán drónt lőttek le az oroszok - Háborús híreink vasárnap

Éjszakai, összehangolt légicsapást mértek az orosz erők a közép-ukrajnai Kremencsuk infrastruktúrájára, ami kiterjedt áram- és vízkimaradásokat okozott – közölte vasárnap Vitalij Maleckij polgármester. Az orosz légvédelem vasárnap 77 ukrán drón megsemmisítéséről számolt be. Szombaton az ukrán elnök Donald Trump különmegbízottjával tárgyalt telefonon. Szintén tegnapi hír, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) friss jelentése szerint megrongálódott a csernobili szarkofág a februári dróntámadást követően, így nem tudja ellátni elsődleges biztosági feladatát, vagyis a sugárzás megakadályozását

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 7. 10:20
×
×
×
×