Infostart.hu
eur:
385.64
usd:
328.52
bux:
120295.44
2026. január 21. szerda Ágnes

Közlekedési gondokat okozott a szélvihar Csehországban

Közlekedési gondokat és nagy károkat okozott az esővel kísért szélvihar, amely vasárnap este vonult át elsősorban Nyugat- és Dél-Csehországon.

A közszolgálati hírtelevízió (CT24) jelentése szerint több tucat alsóbbrendű úton a kidőlt fák százai akadályozták a reggeli órákban a forgalmat. Legalább húsz vasútvonalon szintén a sínekre dőlt fák és a megrongálódott villanyvezetékek miatt szünetelt a forgalom. Néhány szakaszon a forgalom csak az esti órákra állhat helyre.

A szélviharban legalább nyolc ember megsérült. A nyugat-csehországi Domazlice közelében vasárnap este lezuhant egy sportrepülőgép, amelynek pilótáját kórházba szállították. A dél-morvaországi Brünnben egy futballmérkőzés közben kidőlt fa négy nézőt sebesített meg.

Pilsen környékén az éjjeli órák óta több ezer háztartás van áram nélkül, mert villám ütött egy trafóállomásba. Szintén ebben a régióban az éjjel egy gyermektábor 25 lakóját kellett kimenteni, mert a nagy mennyiségű csapadék miatt megáradt egy helyi patak.

Országszerte a rövid időre megáradt helyi patakok a pincék és a házak, udvarok, kertek százait öntötték el.

A prágai rádió azt jelentette, hogy a kidőlt fák több tucatnyi parkoló személygépkocsit is megrongáltak.

Dél-Csehországban a szélvihar több háztetőt megrongált, és károk keletkeztek gazdasági épületekben is.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×