Infostart.hu
eur:
365.22
usd:
315.46
bux:
148696.72
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Újabb szankciókat tervez az EU Szíria ellen

Újabb szankciókat készít elő Szíria ellen az Európai Unió - közölte szerdán Brüsszelben egy magas rangú EU-tisztségviselő.

A nevének mellőzését kérő forrás szerint a tervezett intézkedések közt szerepel a szíriai központi bank Európában elérhető vagyonelemeinek befagyasztása, valamint uniós importtilalom kimondása a szíriai eredetű foszfátra és nemesfémekre, például aranyra. Diplomaták szerint a damaszkuszi rezsim pénzügyi helyzetét nagyban rontaná a foszfátexportjának 40 százalékát felvevő uniós piac kiesése.

A saját belső ellenzékével szemben brutális, véres erőszakkal fellépő damaszkuszi rezsim ügye kedden szerepelt az uniós országok képviselőinek szakértő szintű egyeztetésén. Az említett magas rangú tisztségviselő szerint felmerült a polgári légi közlekedés bojkottjának javaslata is, de ez - humanitárius szempontú aggályok miatt - nem kapta meg az összes EU-tagország támogatását.

A Szíria elleni szankciós rendszer uniós megszigorításáról február 27-ikei ülésükön dönthetnek a tagállamok külügyminiszterei.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×