Infostart.hu
eur:
364.78
usd:
316.07
bux:
148587.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna

Szerbia és Bosznia-Hercegovina is kérni fogja Ganic kiadatását

Szerbia és Bosznia-Hercegovina is kérni fogja a brit hatóságoktól a belgrádi elfogató parancs alapján Londonban hétfőn letartóztatott egykori boszniai muzulmán vezető, Ejup Ganic kiadatását. A politikus jogi képviselői 200 ezer font óvadékot kívánnak letenni, hogy szabadlábra helyezzék Ejup Ganicot, aki a kiadatási eljárás befejezéséig nem hagyhatná el Nagy-Britanniát.

Belgrád a boszniai háborúban elkövetett háborús bűncselekménnyel vádolja a bosnyák politikust. Tizennyolc másik gyanúsítottal együtt őt tartják felelősnek azért, hogy 1992 májusában - a háború kitörése után - Szarajevóban megtámadták a Jugoszláv Néphadseregnek a városból kivonuló egységeit. A támadásban 42 katona meghalt, több mint 70 megsebesült. Ejup Ganic az 1990-es évek második felében, majd 2000-től 2001-ig volt a boszniai államelnökség tagja 12-12 hónapig.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×