Infostart.hu
eur:
364.49
usd:
315.8
bux:
148587.82
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc

Líbiai ultimátum a tripoli svájci nagykövetségnek

A líbiai hatóságok hétfő délig adtak határidőt Svájc tripoli nagykövetségének arra, hogy kiadja a líbiai igazságszolgáltatásnak az észak-afrikai arab országban börtönbüntetésre ítélt Max Göldi svájci üzletembert - jelentette az al-Dzsazíra.

A katari műholdas tévé szerint Tripoli ellenkező esetben intézkedéseket hoz a nagykövetség ellen, amelyeket azonban nem ismertettek. Músza Kúsza líbiai külügyminiszter az ultimátumról vasárnap éjszaka tájékoztatta a Líbiában szolgálatot teljesítő európai diplomáciai képviseletek vezetőit - tette hozzá a hírtévé.

A líbiai hatóságok azt szeretnék, hogy Göldi négy hónapra vonuljon börtönbe azt követően, hogy egy bíróság bűnösnek találta a líbiai vízumszabályok megsértésében.

Göldit és honfitársát, Rachid Hamdanit 19 hónappal ezelőtt vették őrizetbe megtorlásul azért, mert Genfben inzultus érte Moammer el-Kadhafi líbiai vezető fiát. Az volt a vád ellenük, hogy megsértették a helyi vízumszabályokat és törvénytelen gazdasági tevékenységet folytattak. Mindketten a tripoli svájci nagykövetségen tartózkodnak.

A líbiai külügyek irányítója Hamdanival kapcsolatban azt mondta: a svájci nagykövetség követelte azt, hogy Líbiában maradhasson, bár Tripoli régóta igyekezett meggyőzni a képviseletet arról, hogy őt tisztázták a vádak alól, és el kell hagynia az országot. Göldiről ugyanakkor azt mondta a külügyminiszter, hogy az ő büntetését az eredeti 16 havi börtönről négy havira csökkentették. Az igazságszolgáltatás most kéri kiadatását, hogy a nagykövetségi tartózkodás helyett letöltse büntetését.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×