Infostart.hu
eur:
355.81
usd:
313.06
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván

Araboktól kap pénzt a Mercedes

A kőolajból meggazdagodott arab emírség, Abu Dzabi közel kétmillió eurót fektet be a Mercedes gépkocsikat gyártó Daimler autógyárba. A lépésre egy olyan időpontban kerül sor, amikor a Daimler is komoly anyagi nehézségekkel küzd, mert márkái iránt erősen visszaesett a kereslet.

Már a múlt hónapban elterjedt az a hír, hogy Abu Dzabi állami irányítás alatt álló Aabar nevű befektetési központja érdeklődik a beruházás iránt a Daimlernél. Azóta a színfalak mögött folytak a tárgyalások.

Most a Daimler elnöke, Dieter Zetsche közölte, hogy a részvények mintegy kilenc százaléka közel kétmilliárd euró értékben Abu Dzabi tulajdonába megy át, ami jelentősen megerősíti a főleg luxuskocsikat gyártó német gépkocsiüzem pénzügyi helyzetét.

Az arab ország nem az első, amely befektet a Daimlernél: 30 évvel ezelőtt Kuvait már megszerezte a részvények hét és fél százalékát. A gazdasági válság erősen megtépázta a Mercedes autókat kínáló stuttgarti céget, amelynek bevétele tavaly négy százalékkal esett vissza, és Dieter Zetsche a nehézségek egyensúlyban tartása végett erre az évre már korábban megszorító intézkedéseket helyezett kilátásba.

Az Abu Dzabiból érkezett nagyszabású befektetés azonban jelentősen könnyít a Daimler helyzetén, és ez kihatással lesz a cég külföldi, így Kecskemét melletti beruházásaira is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×