Infostart.hu
eur:
355.63
usd:
312.45
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

Több ügyben is gyanúsított Ehud Olmert volt izraeli kormányfő

Már több kétes ügylettel is gyanúsítja a rendőrség Ehud Olmert volt izraeli miniszterelnököt, aki ellen, miután nemrégen befejeződött a nyomozás, megkezdődhet a büntetőeljárás.

Már több ügyben is gyanúsított Ehud Olmert leköszönő izraeli miniszterelnök. A rendőrség közlése szerint a hosszúra nyúlt nyomozás után elegendő bizonyíték áll rendelkezésre ahhoz, hogy család és közbizalom megsértése miatt letartóztassák Olmertet.

A kétes ügyletek még akkor, 2003 és 2006 között estek meg, amikor a politikus kereskedelmi és iparügyi miniszter volt. A rendőrség szerint Olmert minisztersége alatt többek közt kormányzati pénzeket juttatott jogásza cégének.

Olmert ugyanakkor tagad minden vádat, habár tavaly lemondott, és ennek következményeként írtak ki választásokat Izraelben. Kormányt a Likud-párti Benjamin Netanjahu volt miniszterelnök alakít.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

N. Rózsa Erzsébet az iráni helyzetről: egyre komolyabb nézetkülönbségek vannak az amerikai elnök és alelnök között

Az érintett szereplők inkább tűzszüneti állapotnak tekintik a mostani helyzetet, amely elvezethet akár a békéhez is, de ennek még nagyon sok feltétele van – értékelte az amerikai–iráni keretegyezmény aláírását az InfoRádió Aréna című műsorában a Közel-Kelet-szakértő. Úgy véli, Teherán nem fog megijedni Donald Trump fenyegetőzéseitől és szerinte nem segíti a tárgyalásokat, hogy az amerikai elnök erősen félreérthető kijelentéseket tesz.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×