Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
331.71
bux:
0
2026. január 16. péntek Gusztáv

Szorul a hurok Ratko Mladic körül?

Az illetékes szerbiai ügyész meg van győződve arról, hogy a háborús bűnökkel vádolt Ratko Mladic szerb tábornok Szerbiában, valószínűleg Belgrádban rejtőzködik. Mint mondta: felkutatása jó ütemben halad, így megtörténhet, hogy igen rövid időn belül előállítják, és kiszolgáltatják Hágának. A szerb védelmi miniszter arra szólította fel a rejtőzködő tábornokot, hogy viselkedjen igazi hőshöz méltóan, és önként adja fel magát.

Ilyen merészen és határozottan még nem nyilatkozott a háborús bűnök kivizsgálásával megbízott szerbiai ügyész, Vladimir Vukcevic. Azt mondta ugyanis, hogy meggyőződése szerint Ratko Mladic, a háborús bűnök elkövetésével vádolt szerb tábornok rövid időn belül kézre kerül, és kiszolgáltathatják Hágának.

Szavai szerint a tábornok valószínűleg Szerbiában sőt, Belgrádban tartózkodik, de külsejét nem változtatta meg annyira, mint Radovan Karadzic, aki nem csak hosszú hajat és szakállat növesztett, hanem megváltoztatta járását és beszédstílusát is.

Lehetséges, hogy sebészeti beavatkozással változtatott valamit kinézetén a tábornok, azonban nem valószínű, hogy hosszú haj és szakáll mögé bújna - állítja a szerb ügyész, akinek meggyőződése szerint Mladicot régi harcostársai bújtatják.

Arra is számítani kell azonban, hogy ha elfogják a tábornokot, a nacionalista Szerb Radikális Párt tiltakozó nagygyűlést szervez a fővárosban, amely komoly méreteket ölthet.

A szerb védelmi miniszter arra szólította fel Mladicot, hogy amennyiben igazi hősnek tartja magát, önként jelentkezzen a hágai bíróságon, ezzel ugyanis családját és Szerbiát is megkímélné a további kellemetlenségektől.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdte munkanapját a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben pedig fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról, amely kapcsán az ukrán tónus bicskanyitogató, Brüsszel pedig kitapos és kiprésel most mindenkiből minden pénzt, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció.

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a geopolitikai események vpltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Pluszban zártak tegnap az amerikai tőzsdék, a chiprészvények nagyot mentek a tajvani TSMC chip bérgyártó vártnál jobb negyedéves eredményei után. Az ázsiai tőzsdék szintén emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Az előjelek Európát tekintve is pozitívak, enyhe emelkedéssel indulhat a nap a határidős indexek állása alapján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×