Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Választási jogsértések gyanújáról számolt be egy orosz emberi jogi szervezet

Oroszországban több mint ezer választási jogsértésre utaló bejelentésről számolt be a Golosz nevű független megfigyelői szervezet.

A tájékoztatás szerint egyes laktanyákban a katonáknak elöljáróik felügyelete mellett kellett kitölteniük a szavazócédulát, több munkahelyen pedig a dolgozóknak főnökük jelenlétében kellett leadniuk voksukat.

Egy bejelentő arról értesítette a szervezetet, hogy 12 eurót ajánlottak fel neki, ha a Vlagyimir Putyin elnököt támogató Egységes Oroszország pártra adja le a szavazatát.

Érkeztek panaszok a lakóhelyen kívüli szavazáshoz szükséges igazolásokkal összefüggésben is. Ezekkel kapcsolatban az ellenzék annak a félelmének adott hangot, hogy lehetővé teszik a többszörös szavazást.

Többen azt kifogásolták, hogy néhány régióban nem engedték be az újságírókat a szavazóhelyiségekbe.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×