Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Az FVM szakállamtitkárának vonták be a jogosítványát Ausztriában

Gyorshajtás miatt bevonták a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szakállamtitkárának jogosítványát vasárnap Ausztriában. Sirman Ferenc elismerte a gyorshatást.

A szaktárca közleményt adott ki azután, hogy az APA osztrák hírügynökség a stájerországi rendőr-főkapitányságra hivatkozva azt közölte: gyorshajtás miatt bevonta az osztrák rendőrség vasárnap egy 48 éves magyar diplomata jogosítványát.

Az osztrák rendőr-főkapitányság közleménye szerint a diplomata 171 kilométeres óránkénti sebességgel haladt az A2-es déli autópályának egy olyan szakaszán, ahol a megengedett maximális sebesség óránként 100 kilométer. Az eset Graztól délnyugatra, Pirka körzetében történt. A diplomata ellen a rendőrség feljelentést tett.

Az FVM közleményében azt írta, hogy a szakállamtitkár egy ausztriai programjáról tartott hazafelé az A2 autópályán, amikor bemérték, és megállították. A szabálysértés tényét elismerte, és a helyszíni eljárás során kiszabott 330 euró pénzbírságot tudomásul vette.

A rendőröktől kapott tájékoztatás szerint a pénzbírságot a grazi rendőrségen hétköznap befizetheti, és ezután visszakapja jogosítványát. Az intézkedés után a gépkocsit a szakállamtitkárral együtt utazó munkatársa vezette haza.

A szaktárca közölte azt is: Sirman Ferenc sajnálja az esetet. Mint írták, a szakállamtitkár "a jó minőségű autópályán a csendes vasárnap délelőtti forgalom mellett nem érzékelte a sebesség túllépését".

Címlapról ajánljuk
Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

A közelmúlt válságidőszakában a pénzügyi stressz és a státusz-orientáció növelte leginkább az alkoholfogyasztást, a pandémia időszakában ugyanakkor nem indult általános alkoholfogyasztási hullám Magyarországon – derült ki egy most megjelent kutatásból. Az InfoRádió a felmérésről Fertő Imrét, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárát kérdezte.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×