Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

Rakétákkal lőttek palesztinok izraeli területeket

A Gázai övezetből több rakétát lőttek ki a határ menti izraeli városokra az Iszlám Dzsihád palesztin szervezet tagjai. Sérültekről és károkról nem érkezett jelentés.

Palesztin fegyveresek vasárnap több rakétát lőttek ki a Gázai övezetből határ menti izraeli városokra.

Az Iszlám Dzsihád azt jelentette, hogy négy rakétát lőtt ki Askelon városára, és célba vette Szderót városát, valamint a Kerem Salom határátkelőt is. Sebesültekről nem érkeztek jelentések.

Megfigyelők szerint az iszlamista szervezet azt akarja megakadályozni, hogy az Egyiptom és a Gázai övezet határán rekedt mintegy 6000 palesztint izraeli területen átszállíthassák a Gázai övezetbe.

A rafahi határátkelőhelyet az övezetet uraló radikális Hamász szervezet már korábban lezárta.

Asraf al-Adzsrami, a foglyok ügyeinek minisztere szombaton közölte: hamarosan megkezdik autóbusszal átszállítani a palesztinokat izraeli területen keresztül a Gázai övezetbe, sőt száz embert már át is szállítottak.

Címlapról ajánljuk
Mobiltilalom – érdekes javaslat a két üzemmódú iskola kialakítása

Mobiltilalom – érdekes javaslat a két üzemmódú iskola kialakítása

Európa egyszerre akarja elrakni a gyermekek telefonját és megtanítani őket a mesterséges intelligencia használatára. Ez csak látszólag ellentmondás. A jövő legfontosabb digitális készsége talán nem az lesz, hogy a gyermek mindig képes használni a technológiát, hanem az, hogy felismeri, mikor nem szabad használnia.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
Több száz drón támadta Ukrajnát, már idén megkaphatja a 2027-es hitel egy részét Kijev

Több száz drón támadta Ukrajnát, már idén megkaphatja a 2027-es hitel egy részét Kijev

Az ukrajnai háborúban a hétvégén mindkét fél fokozta a hátország elleni csapásokat: az ukrán légvédelem egyetlen éjszaka közel 250 orosz drónt semmisített meg, miközben Ukrajna drónjaival orosz raktárakat és logisztikai központokat támadott a Rosztovi területen. Az ukrán csapások és a fekete-tengeri hajózás zavarai miatt az orosz gabonaexport-kapacitás több mint 80 százaléka kieshetett, a búzakivitel 16 éves mélypontra süllyedt. Svédország újabb, mintegy 270 millió svéd koronás katonai támogatást jelentett be Ukrajnának, elsősorban a légvédelem megerősítésére. Eközben Örményország tovább távolodik Moszkvától: Nikol Pasinján miniszterelnök már az EU-csatlakozási folyamat megindítását szorgalmazza. Ukrajna már idén szeretné lehívni az Európai Unió által 2025-re tervezett hitel egy részét, hogy fedezni tudja 27 milliárd dolláros költségvetési hiányát

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×