A hivatalos bejelentés szerint nem állapotának romlása miatt helyezték át John Prescottot, hanem hogy jobban tudják követni a felépülését.
Ez ugyanakkor azt is jelenti, hogy jobban aggódnak a 69 éves politikus egészségéért, aki három hét múlva valószínűleg leköszön a miniszterelnök-helyettesi posztról.
Betegsége miatt John Prescott nem vezetheti a brit kormány csütörtöki ülését - Tony Blair miniszterelnök a G8 németországi csúcstalálkozóján vesz részt - így valószínűleg Gordon Brown kancelláriaminiszterre hárul ez a feladat.
Nem is árt, ha Gordon Brown gyakorol, hiszen június 27-én Tony Blair távozik, és ő lép a helyére. Minden bizonnyal ekkor fejezi be kormányfő-helyettesi pályafutását John Prescott is, aki 1997 óta tölti be a posztot.
Ha egészségi állapota megengedi, valószínűleg a felsőházban folytatja 1970 óta tartó politikusi pályafutását.







