Infostart.hu
eur:
390.86
usd:
331.86
bux:
110973.46
2025. december 23. kedd Viktória

Videófelvétel bizonyít a nődaraboló sorozatgyilkos ellen?

Kanadában folytatódott annak a farmernek a pere, akit 26 nő meggyilkolásával vádolnak. A bíróság kedden megnézett egy videofelvételt, amely az egyik házkutatás alkalmával készítettek a férfi házában.

Robert Pickton kijelentette, hogy ő csak egy farmer, és nem tett semmi rosszat. Az 56 éves férfit azzal vádolják, hogy áldozatait feldarabolta, a testrészeket pedig a disznókkal etette meg. A férfi egy titkosrendőrnek elismerte, hogy összesen 50 nőt akart megölni, de csak 49-ig jutott.

A nyomozók korábban a farmer házában megtalálták több eltűnt nő személyigazolványát, és egyikük személyes tárgyát. Később testrészekre is bukkantak a házban, a hűtőszekrényben levágott kezeket, lábakat és két fejet találtak.

Összesen harminc különböző áldozathoz tartozó nyomra bukkantak, de négynek a személyazonosságát nem sikerült megállapítani, így 26 nő meggyilkolásával vádolják a férfit. Az áldozatok mindegyike szerepel azon a listán, amelyen az 1980 óta eltűnt 60 nő, zömében prostituált szerepelt.

Címlapról ajánljuk

Ezeket tanácsolja a szakértő, hogy biztonságosak legyenek az ünnepi fogások

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal élelmiszeriparért és élelmiszerbiztonsági ellenőrzésért felelős elnökhelyettese az InfoRádióban arról beszélt, mire figeljünk a nyers húsok, halak és tojás esetén annak érdekében, hogy semmilyen emésztőrendszeri panasz, megbetegedés ne árnyékolja be az adventi és karácsonyi időszakot.
VIDEÓ
Új kéthónapos mélyponton a forint, karácsony előtt nagy a rángatás

Új kéthónapos mélyponton a forint, karácsony előtt nagy a rángatás

A forint az év vége felé közeledve jobban kitett a nemzetközi devizapiaci mozgásoknak, az elmúlt napokban a dollár globális gyengülése és az euró fokozatos erősödése határozta meg a keresztárfolyamokat. A hazai deviza ezekhez igazodva inkább követő szerepben maradt, de érezhető a jegybank lazább monetáris politikára tett utalásainak is a hatása. A forint aztán délelőtt gyorsan felszúrt miután megjelent Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter egy interjúja, amelyben ismét a kamatcsökkentéseket sürgette. A keddi kereskedésben a befektetők figyelme elsősorban a makroadatokra és az ünnepek előtti, alacsonyabb likviditásból fakadó rövid távú kilengésekre irányul.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×