Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 29. szombat Beatrix, Erna

Egyre több fiatalnak van elege Németországból

Egyre több német fiatal próbál külföldön szerencsét, a világháború óta még sohasem volt annyira magas a kivándorlók száma, mint tavaly - állapította meg Berlinben az Ipari- és Kereskedelmi Kamara elnöke. A fő ok a képzettségnek megfelelő és jó megélhetést biztosító állások hiánya.

Tavaly már megközelítette a 150 ezret a távozó német pályakezdők száma - közölte egy interjúban az Ipari- és Kereskedelmi Kamara elnöke; egyben megkongatta a vészharangot, rámutatva arra, hogy ha a folyamatot nem sikerül mielőbb feltartóztatni, Németország idővel alulmarad a nemzetközi gazdasági versenyben.

A kamara elnöke utalt arra is, hogy a távozó fiatalok zöme jól felkészült, ezért tudásuk és hozzáértésük idővel pótolhatatlan hiányt jelent Németországnak.

A magas adók és szociális járulékok azonban sok pályakezdőt rettentenek el a németországi munkavállalástól, és a jóval előnyösebb feltételeket kínáló szomszédos országokban, vagy az Egyesült Államokban próbálnak elhelyezkedni.

Ezt támasztja alá az ezredfordulót követően, amerikai mintára életbe léptetett zöldkártyás bevándorlási kísérlet, amellyel az Európai Unión kívüli országokból próbáltak Németországba csábítani elsősorban jól képzett informatikusokat, idővel pedig más műszaki szakembereket.

A felkínált kvótára azonban nem volt elegendő jelentkező, illetve a külföldi munkakeresők zöme idővel továbbállt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak a programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×