Infostart.hu
eur:
360.38
usd:
316.98
bux:
144648.44
2026. július 28. kedd Szabolcs

Már a rendőrök is tüntetnek

A Gázai övezet rendőrei és biztonsági emberei úttorlaszokkal tiltakoznak amiatt, hogy hónapok óta nem kapnak fizetést.

A hírügynökségek beszámolói szerint gyakorlatilag az összes helyi főútvonalat eltorlaszolták: szemetes konténerekkel és egyéb tárgyakkal zárták el az autósok elől az utakat, de néhol gumiabroncsokat is felgyújtottak, néhányan pedig a levegőbe lövöldöztek.

Az övezetben megbénult a közúti közlekedés nagy része. A Palesztin Hatóság azért nem tud fizetést adni a rendőröknek és a kormányzati alkalmazottaknak, mert a palesztin vezetést korábban támogató külföldi adományozók márciusban leállították adományaikat, miután a radikális Hamász szervezet alakított kormányt.

Címlapról ajánljuk
Hegedűs Zsolt az Országgyűlésben: teljes szemléletváltás jön az egészségügyben

Hegedűs Zsolt az Országgyűlésben: teljes szemléletváltás jön az egészségügyben

„Ki kell mondanunk: a magyar egészségügy nagyon beteg. Az egészségügy nem költségvetési teher, hanem nemzeti ügy” – mondta Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt. Mint elmondta: a nyitottság, nyilvánosság, elszámoltathatóság, a szakemberek bevonása, a hozzátartozók meghallgatása lesz az új mentalitás. Éles vita alakult ki az előző kormány hagyatékáról.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×