Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Folytatódik az aranybánya engedélyeztetési eljárása

Romániában nem függeszti fel a környezetvédelmi minisztérium az erdélyi Verespatakon tervezett aranybánya engedélyeztetési folyamatát, mivel egy román bíróság elutasította a Greenpeace erre vonatkozó kérését.

Sulfina Barbu, a tárca vezetője közölte: a határozat alapján júliusban és augusztusban az eredeti ütemterv szerint szervezik meg a hatástanulmány megvitatása céljából a lakossági fórumokat.

Hozzátette: ilyen találkozókat Magyarországon is tartanak majd.

Korábban a Greenpeace és a projekt megvalósulását ellenző helyi lakosokból alakult egyesület arra kérte a minisztériumot, hogy függessze fel az engedélyezési folyamatot, mert a beruházó által beszerzett dokumentumok nem tesznek említést a ciános zagyot tartalmazó derítőről.

A Rosia Montana Gold Corporation Európa legnagyobb külszíni aranybányáját szeretné megnyitni Verespatak mellett.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Hajnalban lekapcsolják az utolsó előtti blokkot, vasárnap pedig az utolsót is.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×