Infostart.hu
eur:
361.3
usd:
313.49
bux:
149084.47
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

A mészárlás áldozataira emlékeztek

A srebrenicai mészárlás áldozataira emlékeztek a tragédia 11. évfordulóján a Bosznia-Hercegovinai Bratunac katonai temetőjében.

A gyászrendezvényen, amelyen több ezren vettek részt, jelen voltak a boszniai szerb politikai vezetők, köztük Dragan Cavic boszniai szerb elnök és Milorad Dodik miniszterelnök is.

A kormányfő beszédében elhangzott: a térségben szerb családokat irtottak ki, falvakat semmisítettek meg, de eddig emiatt senkit sem vontak felelősségre.

1995 júliusában csaknem 8 ezer bosnyák férfit és fiút gyilkoltak meg az országot megszálló szerb erők a bosznia-hercegovinai Srebrenicában.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Tisza-kormány: 5 centit nőtt a Duna vízszintje Paksnál, elkerülhetővé válhat a leállás

Tisza-kormány: 5 centit nőtt a Duna vízszintje Paksnál, elkerülhetővé válhat a leállás

Kedd hajnali fél kettő körül már csak néhány milliméter választotta el a Paksi Atomerőművet a teljes leállástól, ám ekkor megállt a Duna vízszintjének csökkenése, reggelre 1,5 centiméteres emelkedést mértek, amely Magyar Péter esti bejelentése szerint mostanra az 5 centimétert is elérte. Ennek köszönhetően az erőmű utolsó, még termelő, 240 megawattos turbinája egyelőre stabilan üzemel, amely jelentősen megkönnyítheti a többi blokk újraindítását is. Eközben hétfőn rendkívüli energiakrízis-intézkedésekről döntött a kormány, elállt a zuglói irodakomplexum megvásárlásától, több fontos személyi döntést is bejelentett, valamint új gazdaságpolitikai lépéseket ismertetett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×