Infostart.hu
eur:
365.33
usd:
313.56
bux:
149646.52
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

Tizenkét évesek és marihuána-függők

Hollandiában már 12 éves gyermekeket is kezelnek marihuána-függőséggel. A németalföldi országban egyre fiatalabbak nyúlnak a könnyűdrogokhoz, amelyek lehet, hogy nem is olyan könnyűek. Manapság már nem az enyhe importot szívják a fiatalok, hanem otthon nevelt marihuánát használnak, amely akár húszszor erősebb is lehet.

A szülők alábecsülik a jelenség fontosságát - állítják szakértők. A Hollandiában termesztett marihuána ugyanis húszszor olyan erős, mint az import változata - mondta egy addiktológus, aki arra is felhívja a figyelmet: nem ritka, hogy 12 éves gyermekeket kezelnek függőséggel.

Míg néhány éve a 16 és 21 év közötti korosztály volt a legveszélyeztetettebb, mára a klinikák főleg 14 és 19 év közöttieket kezelnek. A szakértők azonban úgy látják: a függőség már az ennél fiatalabbakat is veszélyezteti.

Az addiktológus szerint a szülők azt gondolják, hogy manapság még ugyanúgy kábítószereznek a fiatalok, mint a '60-as években. Pedig a fiatalok már nem osztoznak a cigarettán, és sokkal erősebb szereket használnak, mint annak idején szüleik.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: ez a magyar emberek sikere, a kormány a döntéseket és a pénzt tette hozzá

A miniszterelnök beszédével kezdődött az Országgyűlés csütörtöki rendkívüli ülése.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×