Infostart.hu
eur:
384.57
usd:
330.52
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

A választáson való részvételre buzdított a palesztin elnök

A szerdai parlamenti választásokon való részvételre szólította fel a szavazópolgárokat a palesztin elnök.

Mahmúd Abbász azt mondta: a választás jog és kötelesség is egyben. A politikus felszólította Izraelt, hogy tartózkodjon a palesztinok elleni támadásoktól, és üdvözölte az európai és amerikai megfigyelők részvételét.

Magyarországot öt megfigyelő képviseli a választásokon – mondta Polgár Viktor külügyi szóvivő.

A legfrissebb közvélemény-kutatás szerint a voksolás esélyese a Mahmúd Abbász vezette Fatah, de szoros végeredmény várható: a Fatah 59, a Hamász pedig 54 mandátumra számíthat a 132 tagú palesztin törvényhozásban.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×