eur:
404.96
usd:
389.92
bux:
86995.74
2025. február 7. péntek Rómeó, Tódor

Női elnököt választott Chile

A szocialista Michelle Bachelet nyerte a chilei elnökválasztást, így ő lesz a dél-amerikai ország első női államfője.

Az 54 éves politikus a balközép koalíció jelöltjeként a szavazatok 53,5 százalékát, a jobboldali Sebastián Pinera pedig 46,5 százalékát kapta a leadott voksok több mint 97 százalékának összeszámlálása után - közölte a chilei belügyminisztérium.

Michelle Bachelet apját Augusto Pinonchet diktatúrája (1973-1990) idején halálra kínozták; őt magát is börtönbe zárták és bántalmazták. Később öt évet töltött emigrációban, amely alatt főként az NDK-ban élt.

A most megválasztott elnök végzettsége gyermekorvos, a leköszönő államfő, Ricardo Lagos kormányában előbb az egészségügyi, később a védelmi tárcát vezette.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.07. péntek, 18:00
Dénes Tamás
az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész, író
Nagyot fordult napon belül a forint, új csúcs lett a vége

Nagyot fordult napon belül a forint, új csúcs lett a vége

Tíz egységet ugrott a forint a gyengülő dollárral szemben három kereskedési nap alatt szerdáig, de ennek csütörtök reggelre átmenetileg vége lett és a 390 feletti tartományban járt az árfolyam. Ebben az újra erősebb dollár mellett annak is szerepe lehetett, hogy gyenge magyar ipari termelési és kiskereskedelmi adatok érkeztek, illetve az MNB Monetáris Tanácsának egyik tagja az eddiginél magasabb inflációs pályát vázolt idénre, amely mellett a 6,5%-os alapkamat akár túl kevés reálkamatot is jelenthet a forintbefektetők számára. Még a reggeli órákban azonban megfordult a forint árfolyama, és nagy menetelésbe kezdett a hazai fizetőeszköz: napon belül 3 egységet erősödött, új 3 havi csúcsára ért a forint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×