A benzin és a gázolaj esetében is bruttó 2 forinttal kell majd várhatóan többet fizetnünk keddtől – írja a holtankoljak.hu.
Hétfőn az alábbi átlagárakkal találkozhatunk a kutakon:
- 95-ös benzin: 590 forint/liter,
- gázolaj: 607 forint/liter.
A benzin és a gázolaj esetében is bruttó 2 forinttal kell majd várhatóan többet fizetnünk keddtől – írja a holtankoljak.hu.
Hétfőn az alábbi átlagárakkal találkozhatunk a kutakon:
A 2026. január 1-jén hatályba lépő karbonvám (CBAM) hatására jelentősen emelkedhet a nem EU-tag balkáni államokból és Ukrajnából származó, nagyrészt szénerőművekben megtermelt villamos energia magyarországi behozatalának ára. Amint a CBAM hatályba lép, az általa okozott költségnövekedés egyik napról a másikra jelentősen csökkentheti az EU balkáni eredetű villamos energia iránti keresletét, ezzel egyben egy kulcsfontosságú exportbevételi forrástól is elvágva az érintett országokat, és végül arra kényszerítheti az érintett kormányokat, hogy bezárják a rendkívül szennyező és egyre inkább gazdaságtalan széntüzelésű erőműveiket. Értékelések szerint, hacsak a villamosenergia-ágazatra vonatkozó szabályokat nem finomítják, a karbonvám az egész európai árampiaci integrációt és az ellátásbiztonságot is veszélyeztetheti.
Szilveszter éjjelén a hőmérséklet döntően -6 és +1 fok között alakul.
Eurostar says it plans to run all of its services on Wednesday but there may still be delays and cancellations.