Infostart.hu
eur:
355.41
usd:
301.62
bux:
134385.83
2026. május 11. hétfő Ferenc
At the Supermarket: Handsome Man Pushes Shopping Card and Browses for Products in the Frozen Goods Section. Man Looks into Glass Door Fridge, Looking for Dairy Products. Other Customer Shopping in the Background.
Nyitókép: gorodenkoff,/Getty Images

Bizonyos élelmiszerek ára már a felére esett

Friss számokat közöltek az árrésstop hatásáról.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter röviden azt írta a Facebook-oldalán, hogy „eredményes az árréscsökkentés: 18,1 százalékkal csökkentek az árak, 884 terméket olcsóbban lehet megvásárolni!” Mint ismert, a kereskedelmi láncok március 17-e óta 30 alapvető élelmiszer-kategória esetében nem tehetnek 10 százaléknál nagyobb árrést a termékeikre.

Az adatokat részletezve a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára videóüzenetben reagált. Zsigó Róbert is közölt egy Facebook-bejegyzést, mely szerint az árrésstop bevezetése óta 884 termék ára csökkent átlagosan 18,1 százalékkal; közülük

  • 98 élelmiszer ára legalább 40 százalékkal,
  • 21 élelmiszer ára több mint 50 százalékkal csökkent.

„Ebből is látszik, hogy a kereskedelmi láncok korábban extraprofitot tettek az alapvető élelmiszerekre. Ez elfogadhatatlan” – tette hozzá.

Ígérete szerint a kormány folyamatosan ellenőrzi a kereskedelmi láncokat és ha nem tartják be a szabályokat, akkor szigorú büntetésekre számíthatnak. „A kormány nem fogja megengedni, hogy kifosszák a magyar embereket” – hangsúlyozta az államtitkár.

Címlapról ajánljuk
Lannert Judit nemzetközileg versenyképes tanulási rendszert kívánnak építeni

Lannert Judit nemzetközileg versenyképes tanulási rendszert kívánnak építeni

Szükség van a Nemzeti alaptanterv felülvizsgálatára és 21. századi követelményekhez igazítására - mondta Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszterjelölt az Országgyűlés oktatási bizottságában tartott meghallgatásán Budapesten hétfőn.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
A lengyeleket már megelőztük. Felkészül: Csehország

A lengyeleket már megelőztük. Felkészül: Csehország

Már hallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy 8 év után először a magyar 10 éves államkötvény hozama a lengyel 10 éves kötvény hozama alá esett. A téma jelentőségéről Bebesy Dániellel, az Erste Alapkezelő szenior kötvény portfóliómenedzserével beszélgettünk. A műsor második részében Kabát Krisztiánnal, a Portfolio energiapiaci elemzőjével beszélgettünk Kapitány István mai, az Országgyűlés Gazdasági és Energetikai Bizottsága előtt tett miniszteri meghallgatásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×