eur:
403.49
usd:
385.72
bux:
88019.38
2025. február 22. szombat Gerzson
Business graph with arrows tending downwards
Nyitókép: peshkov/Getty Images

Hogyan reagál a tőzsde a szíriai hatalomváltásra?

A befektetők egyelőre még értékelik a Közel.Keleten zajló zavarokat, fontos adatközlés Európából hétfőn egyelőre nem várható.

Mint arról az Infostart is beszámolt, szombaton megbuktatták, Bassár el-Aszad szíriai elnököt, aki Moszkvába menekült, a felkelők pedig egyetlen nap alatt elfoglalták Damaszkuszt.

A nyugati vezetők ugyan örömüket fejelték ki az Aszad-dinasztia megdöntése miatt, ám ez magában hordozza a térség további destabilizációját és a helyzet esetleges súlyosbodását.

A hétfői tőzsdenyitásról a Portfolio azt írja:

  • Vegyesen zártak legutóbb a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,3 százalékkal került lejjebb, a S&P 500 0,2 százalék pluszban zárt, míg a Nasdaq 0,9 százalék pluszban fejezte be a napot.
  • Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,1 százalékot emelkedett, a Hang Seng 0,4 százalékos mínuszban áll, míg a CSI 300 0,1 százalékos mínuszban van.
  • Bizonytalan hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 0,1 százalékot eshet, a CAC 0,2 százalékkal kerülhet feljebb, míg a FTSE 0,1 százalék pluszban nyithat.
  • Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 0,13 százalékot eshet, a S&P 500 0,09 százalék mínuszban nyithat, míg a Nasdaq 0,06 százalékkal kerülhet lejjebb.

Japánból megérkezett a harmadik negyedéves GDP-adat, ami különösen fontos az ázsiai piacok számára, hiszen a japán gazdaság szorosak kötődik az export révén a globális kereslethez. Kínában nyilvánosságra hozták a novemberi inflációs adatot, ami tükrözi az árstabilitás alakulását, és az ellátási láncokon keresztül szintén fontos globális előrejelzőnek tekintik.

Ami eddig történt a tőzsdén:

  • A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 30,6 százalékos elmozdulással a BUX index áll az élen, a sereghajtó 1,5 százalékos eséssel a CAC index.
  • A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 90,6 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Mol papírja áll 7,4 százalékos eséssel.
  • A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az ezüst árfolyama már 28,5 százalékot emelkedett.
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.24. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×