Infostart.hu
eur:
364.54
usd:
309.37
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
Nyitókép: Pixabay

Lassú romlásnak indult a munkaerőpiac helyzete

Előző év azonos időszakához képest enyhén csökkent a foglalkoztatottak száma Magyarországon, miközben nőtt a munkanélküliségi ráta. Viszont az újabb technikai recesszióhoz képest a hazai munkaerőpiac egészen jól van.

Augusztus és október között a foglalkoztatottak létszáma a 4 millió 703 ezer fő volt, ami éves alapon 14 ezer fős csökkenést jelent, azonban az előző hónap adatához képest ennél kisebb elmozdulást látunk - írja a Portfolio.

A hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma lecsökkent 4 millió 537 ezer főre. Ez éves szinten 9 ezer fős visszaesést jelent. Eközben a közfoglalkozatottaké 58 ezer főre csökkent, az átmenetileg külföldön dolgozók létszáma pedig érdemben nem változott, 107 ezer fő volt.

Az inaktívak számának mérséklődése mellett a munkanélküliek száma 226 ezer főre gyarapodott, ami 16 ezer fős növekedés. Emellett a munkanélküliségi ráta 0,3 százalékponttal 4,6 százalékra emelkedett. Az előző hónaphoz képest pedig szinte nem is változott, hiszen akkor is 4,6 környékén alakult.

  • Augusztus és október között a férfiaknál a munkanélküliek száma 119 ezer fő volt, munkanélküliségi rátájuk 0,3 százalékponttal, 4,6 százalékra nőtt.
  • A nőknél a munkanélküliek száma 106 ezer főt tett ki, rátájuk (szintén 4,6 százalék) kismértékben meghaladta az előző év azonos időszakában mért értéket.
  • A munkakeresés átlagos időtartama 12,1 hónap volt.
  • Az összes munkanélküli 48 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje keresett állást, ez az érték 4, százalékponttal magasabb a tavalyi év azonos időszakinál.
  • A legalább egy éve munkát keresők a munkanélküliek 34 százalékát tették ki.
Címlapról ajánljuk
Nemzetközi jogász: így akadályozhatja meg a Tisza-kormány a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Nemzetközi jogász: így akadályozhatja meg a Tisza-kormány a kilépést a Nemzetközi Büntetőbíróságból

Bár Magyarország 2002 óta tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak, az azóta eltelt időben nem hirdették ki itthon törvényben a hágai székhelyű bíróság alapszabályát, aminek a köztársasági elnök „immunitása volt az oka” – mondta az InfoRádióban Tóth Norbert nemzetközi jogász. Az NKE egyetemi docense részletesen elmagyarázta, hogyan lehetne visszafordítani az elvileg június 2-án záruló kilépési folyamatot, ha a jövendő Tisza-kormány ezt akarná.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×