Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
329.46
bux:
116288.2
2026. január 7. szerda Attila, Ramóna

Trükkösen játssza ki egy italforgalmazó az 50 forintos betétdíjat

A Soma-t 3,01 literes kiszerelésű palackban dobták a piacra, így elvben nem kell visszaváltási díjat fizetni utána.

Egy hajdúhadházi cég érdekes módon ússza meg az 50 forintos betétdíjat. Egyszerűen úgy, hogy 3.01 literes palackba mérik az általuk gyártott os forgalmazott szőlőitalt.

Az idén életbe lépett üvegvisszaváltási rendszer ugyanis csak azokra az italtermékekre vonatkozik, amelyeket 0,1 és 3 liter közé eső űrtartalmú palackba töltöttek - írja az economx.hu.

Aki ezt a terméket vásárolja, annak nem kell megfizetnie az 50 forintos betéti díjat, illetve nem kell bíbelődnie a palack visszaváltásával sem.

Egy Reddit-bejegyzés alatti kommentek alapján az üdítő 340, illetve 299 forintért kapható az üzletekben.

Címlapról ajánljuk
Wagner Péter a Venezuelában történtekről: olyan dolgokra kell felkészülnünk, amilyeneket még nem láttunk

Wagner Péter a Venezuelában történtekről: olyan dolgokra kell felkészülnünk, amilyeneket még nem láttunk

Nemcsak a nemzetközi jogot sértette meg Washington a caracasi akcióval, hanem ez is egy azon események sorából, amilyenekre korábban nem volt példa a nemzetközi kapcsolatokban – mondta Wagner Péter, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy az amerikai olajcégeknek komoly aggályaik vannak a Venezuelába történő visszatéréssel kapcsolatban.

Helyzetjelentést adott az operatív törzs az aktuális hóhelyzetről

Továbbra sincs elzárt település az országban, és a közműszolgáltatás is mindenhol megfelelően működik – mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az operatív törzs szerda délutáni sajtótájékoztatóján, Budapesten.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×