Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Elültetett amerikai hársfa a településfásítási program tavaszi ültetési időszakának indulása alkalmából tartott eseményen Újrónafőn 2024. március 12-én. Az év elején hirdették meg a tízezer lélekszám alatti települések zöldítését szolgáló program negyedik ütemét. Az önkormányzatok tízezer sorfát igényelhettek, a tavaszi ültetési időszakra négyezer, az őszire hatezer sorfa volt elérhető.
Nyitókép: Krizsán Csaba

Ősszel újabb hatezer fával gazdagodnak a magyar települések

Az Agrárminisztérium (AM) által négy éve indított Településfásítási programban idén tavasszal 4 ezer fát ültettek el, ősszel további 6 ezer fa elültetését kezdhették meg a pályázatnyertesek - mondta Nobilis Márton, a tárca államtitkára szerdán Balatonszemesen, ahol részt vett a település által elnyert fák elültetésében.

Az élelmiszergazdaságért és agrárszakképzésért felelős államtitkár felidézte, hogy Magyarországon az elmúlt 30 év legnagyobb településfásítási programja kezdődött el 2020-ban, a kezdeményezésnek köszönhetően az idén már 56 ezerre nő „a jövő generációnak” elültetett fák száma.

A cél, hogy az országban a jelenlegi 25-ről 27 százalékra nőjön a fákkal borított területek nagysága, hozzájárulva egyebek mellett a klímavédelemhez.

Idén tavasszal 246 településen négyezer fát ültettek el, most ősszel pedig 317 településen hatezer további fa elültetése kezdődött meg. Somogy vármegyében 48 település vett részt a programban, élen járva ezzel a fák igénylésében.

Iváncsics Zolt (Fidesz–KDNP), Balatonszemes polgármestere úgy fogalmazott, hogy a Balaton-parton jól látható építkezések kompenzálása miatt is „kutya kötelességünk fásítani”. A tó déli partja legszebb strandjának nevezte azt a balatonszemesi partszakaszt, ahol a sajtótájékoztató után megkezdődött a település által elnyert 10 magas kőris és 20 ezüsthársfa elültetése.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×