Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál
Concept of stock market, economy, investment crash.
Nyitókép: jayk7 / Getty Images

Júniusban lassult az euróövezeti infláció

A szolgáltatások jócskán drágultak.

Az elemzői várakozásokkal összhangban lassult az éves infláció az euróövezetben júniusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden közzétett előzetes adatai szerint.

Júniusban az euróövezetben az éves infláció az elemzői várakozásoknak megfelelően 2,5 százalék volt a májusi 2,6 százalék után.

Egy évvel korábban, tavaly júniusban 5,5 százalék volt az euróövezeti fogyasztói árindex éves emelkedésének mértéke.

Havi összevetésben 0,2 százalékkal nőttek a fogyasztói árak május után júniusban is.

Az Eurostat előzetes becslése alapján júniusban az energiaárak 0,2 százalékkal nőttek az egy évvel korábbihoz képest a májusi 0,3 százalékos emelkedést követően.

Az élelmiszerek, alkoholos italok és dohánytermékek árának éves növekedési üteme 2,5 százalékra lassult júniusban a májusi 2,6 százalékról.

A szolgáltatások júniusban 4,1 százalékkal drágultak az előző hónapban jegyzett azonos mértékű áremelkedést követően.

Az energia, élelmiszerek, alkoholok és dohánytermékek ára nélkül számított éves euróövezeti maginfláció május után júniusban is 2,9 százalék volt az elemzők által várt 2,8 százalék helyett.

A júniusra vonatkozó végleges adatokat július 17-én ismerteti az Eurostat.

Címlapról ajánljuk
Kutató: hat balatonnyi víz hiányzik az Alföldről, az öntözés nem lesz elég, más is kell

Kutató: hat balatonnyi víz hiányzik az Alföldről, az öntözés nem lesz elég, más is kell

Pusztán öntözéssel nem hárítható el az aszályveszély, már csak azért sem, mert a mezőgazdasági területeink legfeljebb öt százaléka öntözhető – figyelmeztet új tanulmányában a Klímapolitikai Intézet. Kovács Erik vezető kutató az erdők tarvágásának betiltását nagyon jó döntésnek tartja. De miért sivatagosodik el ennyire az ország középső és keleti része?

Milliárdos felújítás – válaszolt a Kúria Magyar Péter szavaira és kérdésére

A miniszterelnök a budai Várban lévő kormányzati épületek szombati bejárásán beszélt arról, hogy mit terveznek a még felújítás alatt álló épületekkel és kérdéseket tett fel Varga Zs. András Kúria-elnöknek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Drasztikus fordulat jöhet az orosz olajnál, új szintre léphet Ukrajna védelme - Háborús híreink vasárnap

Drasztikus fordulat jöhet az orosz olajnál, új szintre léphet Ukrajna védelme - Háborús híreink vasárnap

Az Egyesült Államok hagyta lejárni az orosz olajszállítmányokra vonatkozó ideiglenes szankciós mentességet, ami újabb feszültséget hozhat az amúgy is szűkös globális olajpiacon. Közben Zelenszkij szerint Franciaország is részt venne egy új, ballisztikus rakéták elleni védelmi együttműködésben, amelybe Kijev több nemzetközi partnerét is bevonná. A fronton eközben Valerij Geraszimov orosz vezérkari főnök szerint a Nyugati Harccsoport mintegy 350 kilométeres szakaszon folytat támadó műveleteket, miközben több településnél is harcok zajlanak. Híreink az orosz-ukrán háborúról percről percre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×