eur:
397.59
usd:
367.3
bux:
89971.53
2025. március 21. péntek Benedek
e-autó, elektromos autó, parkolás, autótöltés,
Nyitókép: Pixabay

Aggódhatnak a külföldre utazó villanyautósok

A Mobiliti arról tájékoztatta ügyfeleit, hogy határozatlan időre felfüggeszti külföldi roaming szolgáltatását.

A villanyautosok.hu írja, hogy a Mobiliti e-mailben tájékoztatta ügyfeleit 2024.06.28-án a lépéséről.

A vállalat megoldása eddig abban segített, hogy az autósnak egy külföldi út során ne kelljen megannyi helyi kis szolgáltató alkalmazását letöltenie, vagy tokenjét kiváltania, esetleg bankkártya adatait újra és újra bepötyögnie. 500 forint kényelmi felár fejében ugyanis az itthon szinte minden villanyautós mobiltelefonján telepített Mobiliti alkalmazással számos európai ország helyi töltőoszlopai indíthatóak voltak minden macera nélkül.

Mostantól ez sem applikcióval, sem fizikai RFID tokennel nem lehetséges.

A szüneteltetés megfogalmazás reményre ad okot, hogy talán csak átmeneti korlátozásról van szó valami adminisztratív ok miatt - írja a szaklap.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.24. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Trump szerint nagyon közel az amerikai–ukrán alku, gázállomást támadott Ukrajna – Háborús híreink pénteken

Trump szerint nagyon közel az amerikai–ukrán alku, gázállomást támadott Ukrajna – Háborús híreink pénteken

Donald Trump amerikai elnök csütörtökön bejelentette, hogy az Egyesült Államok hamarosan ásványkincsekkel és természeti erőforrásokkal kapcsolatos megállapodást ír alá Ukrajnával. Az ukrán hadsereg jelentése szerint csapást mértek egy nemrég bezárt gázszivattyú- és mérőállomásra a Kurszki területen található Szudzsánál, amelyet az orosz erők az elmúlt héten foglaltak vissza az ukrán csapatoktól. A szudzsai állomás volt az egyetlen pont, amelyen keresztül az orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába jutott, de idén januártól már ott sem megy gáz. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 21. 19:21
×
×
×
×