eur:
411.32
usd:
392.61
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

Egy év alatt durván megfogyatkoztak a dollármilliomosok a világban

Egy jelentés szerint 2017-ben volt a legjobb milliárdosnak lenni, akkor ugyanis több pénzt kerestek, mint bármelyik évben a történelem során.

A globális vagyoncsökkenés miatt 3,5 millió ember vesztette el dollármilliomos státuszát az elmúlt évben – írja a The Guardian cikke alapján a napi.hu.

Az UBS kedden közzétett éves vagyonjelentése szerint a 2021 végi 62,9 millióról 2022 végére 59,4 millióra csökkent az egymillió dollár feletti vagyonnal rendelkező felnőttek száma. Az Egyesült Államokban a milliomosok száma 1,8 millióval 22,7 millióra csökkent, de az országnak még mindig sokkal több milliomosa van, mint a világon bárhol. Kínában volt a második legtöbb, 6,2 millió. A svájci bank szerint a globális vagyont a magas infláció és számos valuta dollárral szembeni összeomlása nyomta le.

A csökkenés ellenére ugyanakkor az elemzés szerint négyszer több a dollármilliomos, mint a századfordulókor.

Az élen az egyenként 50 millió dollárnál nagyobb vagyonnal rendelkezők száma 22 500-zal 243 ezerre csökkent. A Bloomberg külön kutatása szerint a világ 500 leggazdagabb embere 2022-ben együttesen 1,4 milliárd dollárt veszített, többek között Elon Musk 138 milliárd, Mark Zuckerberg pedig 45 milliárd dollárt.

A világ magántulajdonban lévő vagyona 11,3 milliárd dollárral, azaz 2,4 százalékkal, 454 milliárd dollárra csökkent.

A jelentés szerint a csökkenés reálértéken – az infláció miatt – még erőteljesebben érezteti majd hatását. A háztartások pénzügyeit az élelmiszerek és az energia árának drasztikus emelkedése szorította meg, miközben a technológia és az automatizálás gyors fejlődése felforgatja és átalakítja a gazdaságot.

A világ vagyonából a leggazdagabb egy százaléknak jutó vagyon aránya enyhén csökkent (44,5 százalék), ami a világjárvány idején a vagyoni egyenlőtlenségek növekedésének egy részét visszafordította. Az UBS 2018-as jelentése szerint a milliárdosok 2017-ben több pénzt kerestek, mint bármelyik évben a történelem során, és vagyonuk ötödével, 8,9 milliárd dollárra nőtt.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Melinda a bérmegállapodásról: nagyon kemény tárgyalásokon értük el az eredeti célunkat

Mészáros Melinda a bérmegállapodásról: nagyon kemény tárgyalásokon értük el az eredeti célunkat

Megszületett a bérmegállapodás a versenyszféra és a kormány Állandó Konzultációs Fórumán, három évre szólóan. Kiderült, mennyivel emelkedik a következő három évben a minimálbér és 2025-ben a garantált bérminimum. Lesznek azonban olyan esetek, amikor újratárgyalásra lesz szükség.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×