eur:
402.88
usd:
349.66
bux:
98560.68
2025. június 21. szombat Alajos, Leila
Vízsugárral fogadják a Wizzair első Dortmund-Hévíz menetrend szerinti járatát Sármelléken, a Hévíz-Balaton nemzetközi repülőtéren 2022. június 16-án.
Nyitókép: MTI/Varga György

A Wizz Air magyarázza a brit késéseinek az okát

Tavaly számos kihívás a légközlekdést - a többi között ezzel is magyarázza Wizz Air, hogy miért ők voltak a legpontatlanabbak a brit légiiparban.

A Wizz Air az MTI-nek hétfőn küldött közleményében azt írta, mindent megtesznek azért, hogy az utasokat időben juttassák el kiválasztott úti céljaikra, tavaly azonban számos kihívás - főként a földi kiszolgáló személyzet és a légiirányítás területén tapasztalható munkaerőhiányból fakadóan - érte a teljes nemzetközi iparágat, melyek következtében a légitársaság "2022-ben sajnos kevésbé volt pontos".

Hozzátették, hogy folyamatosan felülvizsgálják és javítják munkafolyamataikat, és idén már jelentős javulás tapasztalható a járatok pontos üzemeltetésében, "amelyet remélhetőleg az utasok is érzékelnek". A légitársaság Egyesült Királyságból közlekedő járatainak késéseit idén már több mint 40 százalékkal csökkentették a 2022-es szinthez képest - írták.

Ahogy arról korábban beszámoltunk a brit polgári repülésügyi hatóság adatai alapján készített, hétfőn ismertetett felmérés szerint a Wizz Air légitársaság járatai indultak a leghosszabb késésekkel tavaly Nagy-Britanniából.

Címlapról ajánljuk
MTA: nincs olyan terület, ahol ne lennének kimutathatók negatív klimatikus változások

MTA: nincs olyan terület, ahol ne lennének kimutathatók negatív klimatikus változások

A Magyar Tudományos Akadémia szakmai álláspontja szerint a légkörtől a vizekig, a talajtól az élővilágig – beleértve az emberi egészséget is – szinte mindenhol megfigyelhető a negatív tendencia. Az Alkotmánybíróság megbízásából készült tanulmány szerzői megállapították: csak az integratív, holisztikus szemlélet lehet az intézkedések és a beavatkozások alapja.

Devizaváltás külföldön: sokkal drágább lehet a nyaralás, ha erre nem figyelünk oda

A külföldi utazások alkalmával a fizetés módjától függően akár 4 és 14 százalék közötti különbség is lehet ugyanannak a vásárlásnak a forintban számított végösszegében - derül ki a money.hu összeállításából. A portál pénzügyi elemzője azt tanácsolja, hogy mindig itthon váltsunk devizát, és csak rendkívüli helyzetben használjuk külföldön az ATM-et.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×