Infostart.hu
eur:
390.98
usd:
337.43
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Nyitókép: Pixabay

Csak az 5G-s telefonok menthetik a menthetőt

Megfordulhat a trend a PC-k és mobiltelefonok értékesítésében.

Az idén 7,6 százalékkal csökken a személyi számítógépek (PC-k), táblagépek és mobiltelefonok globális eladása - véli legfrissebb előrejelzésében a Gartner piackutató vállalat.

A Gartner azzal számol, hogy idén globálisan 9,5 százalékkal, 310 millióra esnek vissza a PC-eladások a tavalyi 342 millióról. Tavaly a PC-eladások 11 százalékkal nőttek 2020-hoz viszonyítva. A fogyasztói kereslet 13,1 százalékkal, az üzleti szféra kereslete pedig 7,2 százalékkal esik vissza 2021-hez viszonyítva.

Az EMEA régióban (Európa, Afrika és Közel-Kelet) a PC-eladás idén várhatóan 14 százalékkal esik a fogyasztói kereslet mérséklődése miatt.

A mobiltelefonok globális eladása idén várhatóan 7,1 százalékkal, 1 milliárd 456 millióra csökken a tavalyi 1 milliárd 567 millióról, ami 5 százalék növekedés volt 2020-hoz viszonyítva. A mobiltelefonokon belül az okostelefonok értékesítése 5,8 százalékkal csökken az idén, a legnagyobb mértékben várhatóan Kínában, 18,3 százalékkal esik az eladás.

A piackutató azzal számol, hogy idén 710 millió 5G telefont értékesítenek globálisan, 29 százalékkal többet, mint tavaly. Az év elején jóval nagyobb, 47 százalékos eladásnövekedést várt a Gartner. Kínában az 5G telefonok idei értékesítése a Gartner előrejelzése szerint 2 százalékkal zsugorodik a tavalyi igen jelentős, 65 százalékos bővülést követően.

Címlapról ajánljuk
Csatatér: megőrizné a budapesti 15-ös körzetet a Fidesz, a Tisza, a DK és a Kutyapárt is ellenfél

Csatatér: megőrizné a budapesti 15-ös körzetet a Fidesz, a Tisza, a DK és a Kutyapárt is ellenfél

Budapest legkeletibb, 15-ös választókörzetében volt a legszorosabb a verseny 2022-ben – és ez volt az egyetlen egyéni körzet, ahol a Fidesz akkor nyerni tudott a fővárosban. A kormánypártok ugyanazt a jelöltet, Dunai Mónikát indítják, miközben a Tisza jelöltje, Porcher Richárd eredményét a DK-s Gy. Németh Erzsébet és 2022-höz hasonlóan újrainduló kutyapárti Szin Richárd is befolyásolhatja – így izgalmasnak ígérkezik a verseny.

Varga Mihály az új alapkamatdöntésről: az iráni háború miatt óvatosság és bizonytalanság ébredt

A döntést indokló tájékoztatón a jegybankelnök elmondta, a tanács áttekintette a makrogazdasági és pénzügyi folyamatokat. Említése szerint a környezet bizonytalanságát az iráni háború és a pénzügyi stabilitás megingása okozza, de az iráni válsághoz hasonló hatás volt látható már 2022-ben is. Az energiaszükséglet miatt devizalikviditási igény biztosításáról is döntött a Monetáris Tanács. Itt a frissített inflációs és GDP-előrejelzés.
inforadio
ARÉNA
2026.03.24. kedd, 18:00
Dúró Dóra
az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk elnökhelyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×