Infostart.hu
eur:
364.55
usd:
315.01
bux:
148871.96
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Az Amazon visszavonta a fekete péntekre hangoló reklámjait Franciaországban

Az Amazon visszavonta a fekete péntekre hangoló, leárazásokat hirdető reklámjait Franciaországban, miután a párizsi kormány tisztességtelennek nevezte a kampányt a karantén miatt bezárni kényszerülő boltokkal szemben - mondta el az amerikai vállalat egyik szóvivője.

A világ legnagyobb internetes kiskereskedelmi vállalata felfüggesztette rádiós reklámjait, ugyanakkor francia honlapján szombaton még mindig szerepeltek az elő fekete pénteki kedvezmények.

Agnes Pannier-Runacher gazdasági államtitkár az Europe 1 francia rádióadónak szombaton azt mondta: megkérte az Amazont a kampány felfüggesztésére, mert az egyáltalán nem lett volna tisztességes egy olyan időszakban, amikor 200 ezer üzletnek kell bezárnia.

Franciaországban immár másodszor hirdettek országos vesztegzárat a koronavírus-járvány alatt a fertőzések visszaszorítása érdekében. Az általános karantén idejére a nem létszükségletű áruk kereskedelmével foglalkozó boltoknak be is kell zárniuk.

A fekete péntek (Black Friday) a karácsonyi bevásárlási szezon kezdetét jelzi, amelyre világszerte jelentős leárazásokkal készülnek a cégek. A fekete péntek általában az Egyesült Államokban ünnepelt hálaadási hétvége péntekjére esik.

Az Amazon elő fekete pénteki kampányára idén október 26-a és november 19-e között került volna sor Franciaországban.

A cég több franciaországi raktárát bezárta a tavaszi országos karantén alatt, miután a higiéniai körülmények miatt összeütközésbe került helyi szakszervezetekkel.

Pannier-Runacher nem tudott választ adni arra a kérdésre, hogy sor kerülhet-e az Amazon fekete pénteki kampányára. Megjegyezte: ez további egyeztetések függvénye.

Franciaországban péntektől legalább két hétre bezártak az éttermek, a kávézók és a nem létfontosságú áruk kereskedelmével foglalkozó üzletek. A korlátozások országszerte felzúdulást váltottak ki, különösen a könyvesboltok körében, amelyek nyitva maradását ellenzéki politikusok és értelmiségiek is követelték.

Címlapról ajánljuk
Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást
Hack Péter elmagyarázza

Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást

Hack Péter véleménye szerint az alkotmánybírók többsége nem is vállalta fel annak a felelősségét, hogy egy ilyen válsághelyzet a döntésük által előálljon, de a Fidesz-KDNP-többség a parlamentben 2013-ban az alaptörvénybe egyébként is beépített egy olyan korlátot, hogy a taláros testület az alaptörvény és annak módosítása szövegét tartalmilag nem vizsgálhatja.

Durva versenyfutás Pakson: üzent a miniszter is

A munka Pakson megállás nélkül folytatódik. Az előrejelzések alapján a következő két nap kritikus lesz, ezért most minden óra számít – írja közösségi oldalán a gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Átvilágítja a magyar kormány a 4iG és az állam kapcsolatait, rángatják a részvényeket

Átvilágítja a magyar kormány a 4iG és az állam kapcsolatait, rángatják a részvényeket

Kis mínuszban zártak hétfőn a vezető európai és amerikai részvénypiacok, és a hangulat érdemben a kedd reggeli ázsiai kereskedésben sem javult. Többségében estek az ázsiai részvénypiacok kedden, az olajárak és a kötvényhozamok emelkedése háttérbe szorította a mesterségesintelligencia-beruházásokkal kapcsolatos újabb kedvező híreket. A többnapos erősödést követő korrekció elsősorban Japán, Dél-Korea, Kína és Hongkong technológiai részvényeit érintette, a befektetők ismét az inflációs és kamatkilátásokat, és a jegybanki szigorítás kockázatát mérlegelik. A magyar tőzsdén a legnagyobb izgalom a 4iG papírjaiban van, a részvény a tegnapi zuhanás után tovább esik ma is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×