Infostart.hu
eur:
365.52
usd:
315.56
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba

Az EKB újabb ösztönzőket vethet be

Az Európai Központi Bank (EKB) nagyszabású monetáris ösztönző intézkedései hozzájárultak az európai gazdaság stabilizálásához a koronavírus-járvány közepette, de a bank készen áll arra, hogy szükség esetén még további ösztönzőket alkalmazzon - jelentette ki Christine Lagarde elnök az Európai Parlament gazdasági és monetáris ügyek bizottságának ülésén.

Lagarde úgy fogalmazott, hogy az 1350 milliárd eurós pandémiás vészhelyzeti vásárlási program, amelyben az EKB magán- és állami értékpapírokat vásárol, megóvta a gazdaságot a sokkhatástól. Hozzátette: az EKB készen áll "eszközeinek megfelelő kiigazítására" annak érdekében, hogy az infláció megközelítse a 2 százalék körüli célt, annak ellenére, hogy augusztusban mínusz 0,2 százalékot mértek az euróövezetben.

Emlékeztetett, hogy az EKB 8,7 százalékos gazdasági visszaesést vár idén az euróövezetben, ahol jövőre már 5,2 százalék lehet a GDP-növekedés.

A frankfurti székhelyű pénzügyi szervezet elnöke kifejtette: a gazdasági helyreállítás a járványhelyzet alakulásán és az ahhoz kapcsolódó intézkedéseken múlik, azonban a válság továbbra is súlyosan befolyásolja a gazdasági tevékenységet, és negatív kockázatot jelent a jövőbeli kilátásokra nézve.

"Bár bizonyos területeken a harmadik negyedévben már volt enyhe fellendülés -, a kockázat még mindig számottevő. A fogyasztói magatartás még mindig óvatos, így a vállalkozások is. A beruházások részben növekedtek, de az alacsony kereslet még mindig problémát jelent több vállalatnak" - húzta alá.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×