Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 7. vasárnap Ambrus
Az új motorok blokkjai a PSA fejlesztésű, háromhengeres, benzines turbómotorok sorozatgyártásának megkezdése alkalmából rendezett ünnepség napján a szentgotthárdi Opel gyárban 2020. január 9-én. A motorok gyártását egy 38 millió eurós - több mint 12 milliárd forintos - beruházásnak köszönhetően kezdték meg ezen a napon, ami azt is jelzi, hogy a francia tulajdonos hosszú távon számít a szentgotthárdi gyár dolgozóinak munkájára.
Nyitókép: MTI/Varga György

Az Opel Szentgotthárd is startra kész

Szigorított egészségvédelmi intézkedések bevezetését követően az Opel Szentgotthárd készen áll a termelés újraindítására.

Az újraindulás időpontja Kaszás Zoltán, a motorgyár sajtószóvivője szerint függ az autópiaci helyzet alakulásától és az esetleges további korlátozó intézkedésektől, de a magas szintű védelmet nyújtó és a hivatalos előírásoknak megfelelő egészségvédelmi intézkedések bevezetése után az újraindulást az Opel Szentgotthárdnál működő üzemi tanács, a szakszervezetek és a munkavédelmi képviselők is támogatják.

A közleményben kiemelték, hogy a PSA csoport számára a Covid-19 közegészségügyi rendkívüli helyzet fennállása óta a legfontosabb a munkavállalók egészségének védelme és a vállalat jövőjének hosszú távú biztosítása.

A tájékoztatás szerint ideiglenes leállás alatt a PSA vállalatcsoportnál, így az Opel Szentgotthárdnál is folyamatosan dolgoztak egy az egészségügyi szakszolgálattal és a dolgozói érdekképviseletekkel egyeztetett, több mint száz intézkedést tartalmazó, a termelést és irodai tevékenységet is érintő szigorított egészségvédelmi protokoll bevezetésén.

Az intézkedések közé tartozik többek között a testhőmérséklet önellenőrzése, a védőszemüveg és a napi szinten kiosztott higiéniai maszkok viselése, a biztonságos távolság betartása és ennek jelölése, a munkaállomásokon és a pihenőhelyeken az ajtók nyitva tartása, (kivéve a tűzvédelmi ajtókat) a kilincsek érintésének kiküszöbölése, a szerszámok és munkafelületek fokozott tisztítása, a beérkező alkatrészek "pihentetése", műszakváltások megfelelő ütemezése a műszakokban dolgozók találkozásának elkerülése miatt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Vinkó József: én is megdöbbentem, milyen titkokat, rejtett történeteket mutatnak Budapest egyes gasztrohelyei

Nagyon is létezik gasztroturizmus – mondta Vinkó József, a Magyar Konyha magazin főszerkesztője az InfoRádió Aréna című műsorában, és felhívta a figyelmet újonnan összeállított gasztroséta helyekre. Beszélt arról is, hogy a hozzánk látogató külföldiek hetven százaléka milyen ételt keres, és hogy leáldozik-e a fine dining csillaga. Megtudhattuk tőle azt is, miért „házasítják” a japán és a perui konyhát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×