eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: wizzair.com/Arpad Foldhazi

Új légitársaságot alapít a Wizz Air

A magyar kötődésű Wizz Air Abu-Dzabiban alapít új diszkont légitársaságot - jelentette be az Abu-Dzabi Fejlesztési Holding csütörtökön.

A közösségi médiában is publikált közlemény szerint vegyes vállalat létrehozásáról írtak alá előzetes megállapodást Váradi Józseffel, a Wizz Air vezérigazgatójával.

A tervek szerint az új cég 2020 második felében kezdi meg az üzemelést Abu-Dzabiból, és hozzáférése lesz a kelet-közép-európai piachoz is.

Az AIRportal.hu légiközlekedési szaklap információi szerint Afrikába és Indiába is indítanak járatokat a régióból.

Az MTI az üggyel kapcsolatban megkereste a légitársaságot, a cég későbbre ígért tájékoztatást. A 2003-ban alapított Wizz Air diszkont légitársaság 120 gépes flottával rendelkezik, gépei 150 célállomásra repülnek. A cég éves gördülő utasforgalma a szeptember 30-ával zárult első pénzügyi fél évben elérte a 22,1 milliót, ez 17 százalékkal volt több, mint egy évvel korábban. Árbevétele 21 százalékkal 1,6 milliárd euróra, adózott eredménye 85 százalékkal 371 millió euróra nőtt ugyanebben az időszakban.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×