Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil

Az ING nem akarja az egyesülést a Commerzbankkal

Egy múlt heti hír ellenére valószínűleg nem jön létre a holland ING Groep és a Commerzbank német pénzintézet összeolvadása.

Csütörtökön a Bloomberg hírügynökség azt közölte, hogy a német kormány egy európai "pénzügyi nagyágyú" létrehozása érdekében tanulmányozza a Commerzbank és a holland ING Groep összeolvadásának a lehetőségét.

Ezzel szemben a Handelsblatt német gazdasági napilap pénzügyi forrásokra hivatkozva hétfőn arról számolt be, hogy az ING menedzsmentje már vagy másfél hónappal ezelőtt megmondta, hogy nem kérnek az összeolvadásból.

Ralph Hamers, az ING vezetője június elején arról beszélt, hogy "korlátozott" értelmét látja az Európai Unión belüli határokon átívelő bankegyesülésnek mindaddig, amíg nincs kész a bankuniós terv.

Martin Zielke, a Commerzbank vezérigazgatója májusban azt mondta, hogy nyitottak a vállalategyesülésre azután is, hogy az erről szóló egyeztetések megszakadtak a Deutsche Bankkal az év elején.

Az ING a legnagyobb kereskedelmi bank a Benelux államokban és a harmadik legnagyobb Németországban a Deutsche Bank és a Commerzbank után.

Csütörtökön a Bloomberg egyebek között arról jelentett a helyzetet jól ismerő forrásokra hivatkozva, hogy az ING és a Commerzbank egyesüléséről már egyeztetett Berlinben Wopke Hoekstra holland pénzügyminiszter és Jörg Kukies német pénzügyminiszter-helyettes. Az idézett források szerint Berlin azt szeretné, ha az új bank székhelye Németországban lenne.

A német államnak 15,5 százalékos részesedése van a Commerzbankban és ezzel a bank legnagyobb részvényese.

A Commerzbank részvényára legkorábban kedden reagálhat a Handelsblatt értesülésére, mivel hétfőn zárva van a frankfurti értéktőzsde. Pénteken a Commerzbank árfolyama 0,26 százalék csökkenéssel, 6,25 eurón zárt.

Az ING Groep árfolyama röviddel a hétfői kereskedés leállítása előtt 2,47 százalékos drágulással, 10,10 eurón állt az amszterdami értéktőzsdén.

Címlapról ajánljuk
Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×