Infostart.hu
eur:
384.16
usd:
328.66
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Dinamikus bővülést tervez az Appeninn

Másfélszeresére nőtt tavaly az Appeninn ingatlaportfoliója. A társaság öt éves stratégiájában 2019-re még nagyobb ütemű bővülést tűzött ki célul.

Tavaly az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. (Appeninn Nyrt.) tulajdonában álló ingatlanok száma 18-ról 41-re nőtt, ezáltal 47 százalékkal, közel 63 000 négyzetméterről, 93 000 négyzetméterre emelkedett a vállalat kereskedelmi ingatlanokból álló portfóliójának bruttó kiadható területe - közölte az Appeninn Nyrt.

Felidézték, hogy a társaság 2018 júniusában publikálta a 2022-ig tartó időszakra vonatkozó stratégiáját, a terv szerint a vállalat a következő években dinamikus bővüléssel, elsősorban "A" kategóriás, kiváló felszereltségű és magas szintű szolgáltatáscsomagot nyújtó irodaházak, valamint kiskereskedelmi ingatlanok akvizíciójával és fejlesztésével kíván létrehozni a befektetők számára hosszú távon is jelentős hozamot és stabil cash flow-t biztosító ingatlan portfóliót.

A 2018-ban megvásárolt ingatlanok közül példaként említették az Erste Alapkezelő Zrt.-től 14,5 millió euróért akvirált 18 kiskereskedelmi ingatlant, amelyeket a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft. bérel. A vállalat megszerezte továbbá PRO-MUT Hungária Kft. 75 százalékos üzletrészét, amivel a balatonvilágosi Club Aliga mintegy 37 hektár területű részének közvetett tulajdonjoga, valamint a fennmaradó mintegy 10 hektárnyi terület vagyonkezelői joga a társaság érdekeltségi körébe került. Az adásvétel értéke meghaladta a 14,1 millió eurót; a tranzakció 2019. január 28-án zárult.

A közlemény idézte Tomcsányi Gábort, az Appeninn Nyrt. vezérigazgatóját, aki kifejtette a budapesti irodapiac növekedése, a kiskereskedelmi forgalom bővülése, valamint a kedvező finanszírozási környezet nagyszerű lehetőséget kínál arra, hogy hosszú távon jövedelmező ingatlan portfóliót alakítson ki a társaság.

Az Appeninn Nyrt. részvényeit a BÉT prémium kategóriájában jegyzik, az elmúlt egy évben a papírok legalacsonyabb ára 417,5 forint, a legmagasabb 785 forint volt, a hétfői kereskedési napon a részvény záróára 527 forint volt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×