Az OECD legfrissebb statisztikája szerint tavaly 22 576 dollár (bruttó 6,2 millió forint) volt az átlagos kereset Magyarországon. Ez 8 százalékkal több az előző évinél, mégis változatlanul a második legalacsonyabb a szervezet tagállamainak sorában - írja az Mfor.hu.
Egy ledolgozott munkaórára vetítve kereken 13 dolláros átlagfizetés jut, aminél kevésbé csak a nálunk többet dolgozó görögök, lettek és mexikóiak munkáját értékelik. A helléneknél 12,9, a letteknél 12,9, a mexikóiaknál pedig 6,8 dolláros átlagos órabért kaptunk eredményként - úgy, hogy egyedül csak Mexikóban alacsonyabb az átlagos éves kereset a hazainál.
Ledolgozott óraszám
A ledolgozott munkaórák alapján elmondható, hogy nagyjából annyit dolgozott tavaly egy magyar alkalmazott, mint egy új-zélandi (1753 óra) vagy egy ír (1738 óra).
2017-ben átlagosan 2 munkanappal kevesebbett dolgozott egy magyar munkás az OECD legfrissebb adatai szerint, a csökkenés hátterében állhat az is, hogy tavaly több ünnepnapunk is munkanapra esett. Az 1740,4 órával egyébként változatlanul a tagállamok középmezőnyébe tartozunk. A 2016-os 16. helyezés után tavaly a 17. legmagasabb volt a magyar munkaórák száma.
Ha csak a régiónk adatait vizsgáljuk, akkor a magyarok az egyik leglustábbnak is nevezhetők:
- A lengyelek ugyanis átlagosan 1895,
- a csehek 1776 órát dolgoztak tavaly,
- nálunk jóval kevesebbet hoztak össze viszont a szlovákok, egy dolgozó átlagosan 1714 órát töltött munkával.
- Nyugati sógoraink pedig még ennél is kényelmesebbek, 1613 órát dolgoztak tavaly.