Infostart.hu
eur:
384.42
usd:
328.5
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Ezt nem ússzuk meg, jön a további drágulás

Ezt nem ússzuk meg, jön a további drágulás

Az ingatlanárak folytatódó növekedésével számol a lakosság - derült ki a GKI Gazdaságkutató felméréséből.

A szervezet ügyvezető igazgatója szerint Budapest területén 4-5 százalékos átlagos áremelkedést valószínűsítenek a megkérdezettek. Petz Raymund szerint

a drágulást leginkább a népszerű budapesti kerületekben várják.

Kiemelte azt is, hogy a lakáspiacon egy kis átstrukturálódás következett be, az átlag növekedett, de a kevésbé divatos területeken, például az északi és a dél-pesti panelek árában nem számítanak emelkedésre.

A divatos, így a pesti belvárosban és a budai zöldövezetben ezzel szemben további drágulást vetítettek előre.

Ez a várakozás igaz az építési területekre,

amelyek esetében akár 10 százalékos növekedést is előrevetítettek. Sokan arra számítanak, hogy az építési kedvezmények, például az alacsonyabb áfa és a CSOK, 2019 után is megmarad.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×