Infostart.hu
eur:
389.02
usd:
335.61
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Rejtélyes nagybevásárlást tartott a kormány

Rejtélyes nagybevásárlást tartott a kormány

A kormány több mint 17 milliárd forintért vette meg a Hungexpót tulajdonló Expo Park Kft.-t, de a kőbányai pavilonokat 2035-ig nem is használhatja az állam.

Az ingatlanvagyont kezelő céget, a Fonciere Polygone Hungária (FPH) Kft.-t a kormány még 2016 áprilisában visszavásárolta a francia befektetőktől, ekkor a cég nevét a magyar állam Expo Park Kft.-re módosította. A Expo Park Kft. vételára 17,28 milliárd forint volt – ez derül ki a most benyújtott, 2016-os költségvetési zárszámadásból. Korábban a fejlesztési tárca elzárkózott az ügylettel kapcsolatos adatok közlésétől, mondván, azok minősített adatok. Az ingatlanügyletre a 2024-es olimpiai pályázat miatt volt szükség, mert a vásárváros területén helyezték volna el a médiaközpontot - írja a zoom.hu.

A 17,3 milliárd forint vételár figyelemre méltó a cég 8 milliárd forintos eszközértékéhez viszonyítva, és kirívóan magas a 2016-os 775 millió forintos éves árbevételéhez és a 166,3 millió forintos adózás előtti eredményéhez képest. Ugyancsak kérdésessé teszi az üzlet értékét, hogy a kőbányai pavilonokat 2035-ig bérletbe adták a francia tulajdonban maradt vásárszervező Hungexpo Vásár és Reklám Zrt.-nek.

A 2020-as eucharisztikus világkongresszust és a 2021-es vadászati világkiállítást akarják a vásárvárosban megtartani. Az ezekhez szükséges fejlesztésekre 9,3 milliárd forintot különített el a kormány a 2017-es és a 2018-as költségvetésben. A tervekben a pavilonépítések mellett felmerült a vásárváros régi villamoskapcsolatának felélesztése is, amely a város egyik legrövidebb vonala lenne. 

Címlapról ajánljuk
Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Az iráni háború már 13 országra terjedt ki, és Kaiser Ferenc szerint nem látni, meddig eszkalálódik tovább

Már legalább 13 országot érint a Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktus a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint. Kaiser Ferenc az InfoRádióban azt mondta: a háború alapvetően Irán, Izrael és az Egyesült Államok között zajlik, de közvetetten részt vesz a konfliktusban több Iránhoz köthető „proxy”, vagyis helyettes is, mint a libanoni Hezbollah vagy a jemeni húszik. A szakértő hozzátette: a legnagyobb hatótávolságú iráni ballisztikus rakéták Romániát még elérik, de Magyarországot nem.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Dubaj és Bejrút támadás alatt, Trump biztosítaná a Hormuzi-szorost, kiderült, mikor lesz új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról percről percre szerdán

Dubaj és Bejrút támadás alatt, Trump biztosítaná a Hormuzi-szorost, kiderült, mikor lesz új iráni vezető – Híreink az iráni háborúról percről percre szerdán

Ötödik napja tart Izrael és az Egyesült Államok háborúja Irán ellen. A libanoni főváros, Bejrút közelében egy szállodát, az iráni Kom városában pedig a Szakértői Tanács épületét támadták meg, beszámolók szerint a halálesetek száma mindkét országban túllépte a 800-at. Teherán válaszcsapása számos amerikai érdekeltségű célpontot sújtott: az USA dubaji konzulátusa, egy szaúd-arábiai CIA-állomás és egy Katarban lévő amerikai támaszpont mind találatokat szenvedett el. Az iráni védelmi minisztérium szerint készen állnak az elhúzódó háborúra, mondván, a legjobb fegyvereiket még nem is használták. Közben kiderült: a jövő héten, Ali Hámenei temetése után választják Irán következő legfőbb vezetőjét. Donald Trump elrendelte, hogy az Egyesült Államok "biztosítást és garanciát" nyújtson a Perzsa-öbölben közlekedő hajók számára, azt javasolva, hogy "szükség esetén" az amerikai haditengerészet kísérje a tankereket a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú, Irán által lezártnak nyilvánított Hormuzi-szoroson. Az Egyesült Arab Emírségek biztonságos légi folyosókat nyitott a vele szomszédos országok számára, a Közel-Keleten megbénult a közlekedés, miközben a világ országai evakuálni próbálják a régióban rekedt állampolgáraikat. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×