Infostart.hu
eur:
379.29
usd:
319.37
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Újabb ágazati összeomlástól tartanak

Újabb ágazati összeomlástól tartanak

A postai ágazat minden területén hiány van munkaerőből, a legtöbben külföldre mennek dolgozni, több pénzért. Több száz fős munkaerőhiány van az érdekvédők szerint.

A MÁV után egy másik társaságnál is jutalmat kapnak új dolgozó "beszervezéséért": húszezer forintot kapnak a Magyar Posta dogozói azért, ha kollégákat toboroznak a céghez – erről a Postások Független Érdekvédelmi Szövetségének alelnöke beszélt a Hír TV-ben.

Pfeifer Tamás azt mondta, ágazatuk minden területében érezhető a munkaerőhiány, a legtöbben külföldre mennek dolgozni a magasabb bérek miatt. Attól tartanak, hogy a tavaly karácsonyi összeomláshoz hasonló helyzet következhet be.

A rendszerből több száz ember hiányzik, a legnagyobb hiány a kézbesítői, a járművezetői és a logisztikai területen van Pfeifer Tamás szerint, aki arról is beszélt, hogy a létszámhiánynak bár vannak jelei (például kimerülnek az éves túlórakeretek vagy nem tudnak kiadni szabadságokat), de a túlórákkal a kollégák és a vezetőség is igyekszik "betömni" a hiányokat.

Hozzátette: véleménye szerint a kivezető út egyébként a társaság több bevételhez való juttatása lenne.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×