Infostart.hu
eur:
386.17
usd:
332.09
bux:
120650.95
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Új elnökök a Regionális Fejlesztési Tanácsok élén

Mind a hét régióban megtartotta első ülését és új elnököt választott a Regionális Fejlesztési Tanács. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium közleményében úgy fogalmaz: a testületek célja, hogy segítsék a kormány egységes fejlesztéspolitikai céljainak megvalósítását.

A tájékoztatás szerint a Nyugat-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke Manninger Jenő, a Közép-Dunántúlié Cser-Palkovics András, a Dél-Dunántúlié Szekó József, a Közép-Magyarországié Szűcs Lajos, az Észak-Alföldié pedig Pajna Zoltán lett.

A Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Tanácsot Font Sándor vezeti, az Észak-Magyarországi élére pedig Becsó Zsolt került.

Címlapról ajánljuk
A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Mire számíthatunk ma a tőzsdéken?

Eséssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, ez már zsinórban a második olyan kereskedési nap volt, amikor mindhárom vezető amerikai index mínuszban fejezte napot. A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Az amerikai esést lekövetve, az ázsiai piacokon ugyancsak negatív elmozdulások voltak jellemzők, viszont az európai piacnyitás felé tekintve pozitívabbak az előjelek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×