Infostart.hu
eur:
387.32
usd:
333.32
bux:
125157.64
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra

Csúcsprofitot várnak az OTP-től az elemzők

Szerdán publikálja 3. negyedéves gyorsjelentését az OTP. Az elemzők a tavalyi hasonló időszakhoz képest bővülést várnak, mintegy 54 milliárd forintos profitot.

Minden idők legnagyobb negyedéves profitját, 54 milliárd forint feletti nettó eredményt várnak az OTP-től a szakértők - írja a portfolio.hu. Ugyanakkor az elemzők szerint egyre valószínűbb, hogy az éves eredmény 1-2 milliárddal kisebb lehet a tervezettnél.

A mostani gyorsjelentésében az egyik leghangsúlyosabb elem az orosz és ukrán leányvállalatok teljesítményének alakulása. Ez azért is fontos, mert a középtávú tervekben az orosz piac hatalmas szerepet játszik, és újabb akvizíciókat nehéz lenne elfogadtatni a befektetőkkel anélkül, hogy az új terepeken ne teljesítettek volna jól.

Az OTP Bank egyébként a hét elején jelentette be, hogy Rosztov régióban megvette a Donskoy Narodny Bankot. A portfolio.hu azt írja: az OTP gyorsjelentése bár számos fontos elemmel fogja bővíteni a befektetők ismereteit, de kevés esélyt ad rá, hogy ugrásszerű lökést adjon az árfolyamnak.

Egyrészt az elemzői várakozások 10%-kal nagyobb mértékű felülteljesítése kizárt, másrészt a befektetők pénzügyi szektorról alkotott megítélése határozottan romlott az elmúlt hónapokban az amerikai másodlagos jelzálogpiaci válság miatt.

Ez attól függetlenül érinti az OTP-t, hogy nem érintett az amerikai és egyes nyugat-európai bankokat sújtó problémáktól.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

Blue Sparrow a neve annak a különleges rakétának, ami végezett Irán első számú vezetőjével. Az eszközt eredetileg egész más célra tervezték az izraeliek.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Ma is az iráni háború friss fejleményei borzolták a kedélyeket a világ tőzsdéin, a tegnapi meredek zuhanást követően Ázsiában kisebb felpattanást láthattunk, a jó hangulat azonban Európára már nem terjedt tovább, a nagyobb részvényindexek ma is inkább estek, miközben a Brent nyersolaj ára tovább emelkedett. Üdítő kivétel volt viszont a magyar tőzsde, hiszen a BUX index a kedvezőtlen nemzetközi mezőnyben nagyot tudott emelkedni és végül 1 százalékos pluszban zárt. Az emelkedést elsősorban az OTP-nek és a Molnak lehetett köszönni; előbbi a holnap hajnalban érkező negyedik negyedéves gyorsjelentés közzététele előtt tudott feljebb kerülni, utóbbi árfolyamát pedig az iráni háború nyomán tovább emelkedő olajár hajtotta. Este Amerikában masszív mínuszok kezdtek kibontakozni, miután a WTI olaj árfolyama átlépte a 80 dollárt, és olajársokktól tart a részvénypiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×