Infostart.hu
eur:
363.72
usd:
308.32
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Teljesen felforgathatja a mobilpiacot a Google

Úgy tűnik, a Google saját operációs rendszerrel vagy telefonokra készített szoftverekkel kívánja kiterjeszteni befolyását a mobil piacra.

Az Apple mobiltelefonjának megjelenése idején kaptak szárnyra az első hírek arról, hogy a Google egy rejtélyes, Google phone nevű projekten dolgozik. A cég vezetői akkor csak annyit mondtak, hogy valóban szeretnék kihasználni a mobiltelefonokban, mint internetes felületben rejlő egyre nagyobb lehetőséget.

Az akkori találgatások úgy szóltak, hogy talán a Google is beszáll a készülékgyártásba, most viszont egyre inkább úgy tűnik, azoknak az elemzőknek volt igazuk, akik szoftveres offenzívára számítottak.

A Bloomberg hírügynökség ugyanis azt jelentette, hogy a Google az Egyesült Államok második és harmadik legnagyobb mobilszolgáltatójával - a Verizonnal és a Sprinttel - tárgyal közös szoftverfejlesztésről.

Ezek lehetnek mobiltelefonra szánt alkalmazások, de ami valószínűbb és az egész mobilpiacon komoly átalakulást hozhat, az egy operációs rendszer lenne.

Az úgynevezett okostelefonok piacát ugyanis jelenleg két operációs rendszer - a Symbian és a Windows Mobile - uralja, ám az egyes készülékgyártók csak licencdíj fejében építhetik be ezeket készülékeikbe.

Ha bebizonyosodnak az iparági találgatások, hogy a Google ingyenes operációs rendszert kínál majd, ezzel olcsóbban lehetnek majd a készülékek és alaposan átrendeződhet az egész piac is.

Tavaly ugyanis már négyszer több mobiltelefont adtak el a világon, mint számítógépet és a világ legnagyobb, IT-statisztikákkal és előrejelzésekkel foglalkozó cége, az IDC szerint 2011-re az internetezésre alkalmas telefonok száma meghaladja az egy milliárdot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×