Infostart.hu
eur:
363.66
usd:
314.1
bux:
150110.32
2026. augusztus 17. hétfő Jácint

A legtöbb kérdésben egyetért a bankszövetség a szakértői bizottsággal

Nem igaz, hogy nincs verseny a magyar lakossági bankszektorban, ezt támasztja alá a Magyar Bankszövetség megbízásából készített tanulmány is - jelentette ki a bankszövetség elnöke. Erdei Tamás elismerte, hogy vannak hiányosságok, de ezek jó részét a bankok önszabályozással meg tudják oldani. Hozzátette: a lakossági bankszolgáltatásokkal kapcsolatos javaslataikat a hónap végéig juttatják el a kormányfőnek.

A Várhegyi Éva közgazdász vezette banki szakértői bizottság jelentéseinek megállapításaival általában egyetértenek, egy alapkérdésben azonban nem osztják a szakértők véleményét - mondta az InfoRádiónak a Magyar Bankszövetség elnöke.

Erdei Tamás közölte: szerintük Magyarországon már igazi bankverseny van nemcsak a vállalati, hanem a lakossági piacon is, aminek hatására kibontakozóban van az erős árverseny is.

A bankszövetség egy olyan tanulmány elkészítését kérte, amely összehasonlítja a magyar és az európai bankrendszert, ebből pedig megállapítható, hogy Magyarországon például koncentráció szempontjából jobb a helyzet, mint a kontinens többi országában, és nincsenek olyan szabályozási vagy infrastrukturális akadályok, amelyek a verseny kibontakozását zavarnák - tette hozzá a szervezet elnöke.

Fejletlen a pénzügyi kultúra


Erdei Tamás elmondta: egyetértenek azzal a bizottsági megállapítással, amely szerint a legnagyobb probléma a pénzügyi kultúra fejletlensége, az, hogy a lakosság nagy része még az alapvető pénzügyi ismeretekkel sincs tisztában.

A bizottsággal egyetértésben ezért a bankszövetség is támogatja azt a javaslatot, miszerint a pénzügyi kultúrát fejleszteni kell, akár úgy, hogy az alapvető pénzügyi ismereteket kötelező tantárggyá tegyék a középiskolákban.

Emellett fontos, hogy a bankok több és érthetőbb információkat adjanak az ügyfeleknek, illetve elő kellene írni a pénzintézeteknek, hogy mely információkat kötelező megosztaniuk az emberekkel a szerződések aláírása előtt.

A bankszövetség június 30-ig adja át javaslatait a kormányfőnek. A dokumentumból kiderül, hogy a szervezet legnagyobbrészt elfogadja a bizottság megállapításait, és vállalják ezek megvalósítását, de várják egyes szabályozások módosítását; ezekre javaslatokat is tesznek - közölte Erdei Tamás.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

A kormányfő továbbra is „Dunai hajós” üzemmódban, hétfő este is töltött egy videót.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Emelkedéssel indították a hetet az ázsiai részvénypiacok, a japán és a kínai tőzsdék erősödését elsősorban a technológiai vállalatok támogatták. A befektetői hangulatot javította, hogy a gyengébb amerikai makroadatok mérsékelték a Fed közeli kamatemelésével kapcsolatos várakozásokat, a befektetők a friss kínai adatokra és a Hormuzi-szoros körüli geopolitikai fejleményekre figyelnek. Az európai és az amerikai részvénypiacokon kis elmozdulásokkal indult a hét, jól teljesítenek viszont a chipgyártó cégek, nagyot ugrott a Micron és a Sandisk árfolyama is. A magyar piacon a 4iG-ban voltak izgalmak, a cég részvényárfolyama nagyot esett arra, hogy a kormány átfogó vizsgálatot rendelt el a vállalatcsoport és a magyar állam közötti kapcsolatok feltárására.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×