Infostart.hu
eur:
386.09
usd:
330.86
bux:
0
2026. január 12. hétfő Ernő

Drága lesz a húsvégi tojás

A korábbi évek uniós túltermelése miatti magas import nagyon lenyomta a magyarországi tojásárakat, és sokan abbahagyták a termelést - mondta el az InfoRádiónak a Baromfi Terméktanács titkára. Földi Péter szerint ez is az oka annak, hogy a tavalyi 17-18 forinttal szemben, idén húsvétra 30 forint felé is emelkedhet a tojás ára.

A tojás termelői ára 15 forint, míg előállítási költsége 14 forint körül van, így a jelentős hasznot az üzletek teszik zsebre.

Földi Péter elmondta azt is, hogy az elmúl két és fél évben egész Európában túltermelés volt a tojásból, ezért a hazai tojástermelők közül sokaknak fel kellett hagyniuk a tevékenységgel.

A Baromfi Terméktanács tagjainak csaknem harmada fejezte be a tojástermelést.

A szakember szerint tojáshiányra nem kell számítani, az árakra azonban jelentős hatással van az, hogy csökkent a megtermelt tojás mennyisége.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több, mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×