Infostart.hu
eur:
385.07
usd:
331.53
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Nyitókép: Unsplash.com

Durva árkülönbségek – ezért nem mindegy, hogy hol tankolunk

Ötven literes tankolás esetén az árkülönbség akár 8 ezer forint is lehet.

Lassan beindul a nyári szezon, egyre többen kelnek útra, de egyáltalán nem mindegy, hol tankolunk. Az autópályák mentén található benzinkutakon ugyanis jelentősen drágábban lehet tankolni, mint az azoktól akár csak kicsit távolabbi helyszíneken – írja az ADAC német autóklub összegzése alapján a hvg.hu.

Az autóklub munkatársai összesen nyolcvan helyen jegyezték fel az árakat, és arra a megállapításra jutottak, hogy míg az autópályák mentén 2,235 euróba (894 forint), addig a távolabbi kutakon 1,842 euróba (737 forint) kerül egy liter E10-es benzin. A gázolaj esetében pedig 829 forintba kerül egy liter az autópályák mentén, máshol viszont akár 677 forintból is kijött egy tankolás.

A hvg.hu cikkében hozzáteszi: 50 literes tankolás esetén az árkülönbség akár 8 ezer forint is lehet. Magyarországon jelenleg 553 és 638 forint között mozog az E10-es benzin, illetve 549 és 648 forint között a B7-es gázolaj ára.

Címlapról ajánljuk
Új fázisba lép a szlovákok atomerőmű-projektje

Új fázisba lép a szlovákok atomerőmű-projektje

Robert Fico úgy fogalmazott: Szlovákia egyedülálló helyzetbe kerülhetne, mivel a világ azon kevés országai közé tartozna, amelyeknek egyszerre van tapasztalata orosz és nyugati gyártmányú atomreaktorok üzemeltetésében.

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×